Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2015, 10:32

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Fallout Shelter zarobiło 5,1 mln dolarów w dwa tygodnie

Serwis SuperData opublikował interesujące informacje na temat rynku cyfrowej sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w czerwcu tego roku. Okres ten okazał się niewątpliwie bardzo lukratywny dla Bethesdy Softworks, chociażby ze względu na mobilne Fallout Shelter, które zarobiło ponad 5 milionów dolarów w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Fallout Shelter cieszy się dużą popularnością w USA. A wersja na Androida zadebiutuje dopiero 20 sierpnia. - Fallout Shelter zarobiło 5,1 mln dolarów w dwa tygodnie  - wiadomość - 2015-07-17
Fallout Shelter cieszy się dużą popularnością w USA. A wersja na Androida zadebiutuje dopiero 20 sierpnia.

Fallout Shelter, poboczna odsłona cyklu umiejscowiona w postapokaliptycznym uniwersum Fallouta, święci prawdziwe triumfy. Zgodnie z zestawieniem dotyczącym rynku Stanów Zjednoczonych opublikowanym przez serwis SuperData, wspomniana produkcja zarobiła w ciągu pierwszych dwóch tygodni 5,1 miliona dolarów. A warto nadmienić, że gra jak na razie dostępna jest wyłącznie na systemie iOS i na Androidzie zadebiutuje 20 sierpnia. Co więcej, konsolowe edycje kolejnej gry Bethesdy - The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - również okazują się cieszyć w USA sporym zainteresowaniem. Zgodnie z ujawnionymi informacjami, w omawianym okresie sprzedano 138 tysięcy egzemplarzy wspomnianego tytułu.

To jednak nie wszystko. Wspomniane zestawienie stanowi obfite źródło informacji na temat rynku cyfrowej sprzedaży za oceanem w czerwcu tego roku. Okazuje się, że przychody z tytułu gier mobilnych wyniosły w tym okresie 367 milionów dolarów. Co ciekawe, w porównaniu do maja tego roku obroty wzrosły o 4%, a w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku – aż o 20%. Cyfrowa sprzedaż tytułów tworzonych z myślą o konsolach i pecetach osiągnęła zaś wartość 314 milionów dolarów, które przełożyły się na 30-procentowy wzrost względem roku ubiegłego. Z kolei wartość cyfrowego rynku gier w USA wzrosła w czerwcu o 18% i wyniosła ogółem 1,02 miliarda dolarów.

Poniżej znajdziecie stosowne zestawienie najlepszych gier według przychodów z tytułu cyfrowej sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a dodatkowo także w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Jeżeli jednak zależy Wam na szczegółach, zajrzyjcie do wcześniej podlinkowanej publikacji, w której umieszczone wykresy są interaktywne i zdradzają wartość obrotu w kontekście poszczególnych tytułów.

Fallout Shelter zarobiło 5,1 mln dolarów w dwa tygodnie  - ilustracja #2