Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2014, 21:55

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Fallout: Shadow of Boston – Bethesda rejestruje nowy znak towarowy [news zaktualizowany]

Firma Bethesda zarejestrowała właśnie znak towarowy Fallout: Shadow of Boston. Obejmuje on programy komputerowe, a także...telewizyjne. Gracze już spekulują czy nie jest to tytuł długo wyczekiwanej kontynuacji postapokaliptycznej serii. Przypuszczenia te potwierdzają krążące od kilku lat plotki wskazujące na to, że akcja nowego tytułu będzie rozgrywać się w Bostonie.

Gracze od wielu lat czekają na kontynuację serii

Aktualizacja: Jak się okazało wniosek rejestracyjny nie pochodzi od Bethesdy i jest zwykłym oszustwem. Firma potwierdziła to we wpisie na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter.

Fallout: Shadow of Boston – czyżby taki tytuł miała nosić kolejna odsłona popularnej postapokaliptycznej serii RPG? Jeden z użytkowników forum NeoGAF odkrył, że kilka dni temu firma Bethesda zarejestrowała w Niemczech nowy znak towarowy związany z Falloutem. We wniosku czytamy, że marka Fallout: Shadow of Boston związana jest z programami komputerowymi, a także telewizyjnymi. Dokumenty złożone zostały przez europejskiego reprezentanta Bethesdy.

Zanim fani Fallouta zakrzykną chóralne „nareszcie” i zaczną z niecierpliwością wyczekiwać jakichkolwiek informacji o grze, warto pamiętać, że wniosek, podobnie jak miało to miejsce w przeszłości, to jedynie fałszywy alarm. Dokumenty mogą dotyczyć więc np. DLC dla jeszcze niezapowiedzianej produkcji lub tytułu towarzyszącego np. na platformy mobilne.

Teorie o tym, że mamy jednak do czynienia z pełnoprawną kontynuacją Fallouta 3 oraz Fallouta: New Vegas zdaje się jednak potwierdzać podtytuł zawierający nazwę Boston. Osoby śledzące plotki związane z Falloutem 4 powinny pamiętać, że jeszcze w 2012 roku pojawiły się informacje o tym, że kolejna odsłona cyklu będzie rozgrywać się w okolicach tej amerykańskiej metropolii. W ostatnich latach rewelacje te zdążyły potwierdzić także inne źródła. Jeżeli mamy rzeczywiście do czynienia z sequelem, trudno przewidywać, kiedy może dojść do jego oficjalnej zapowiedzi. Najbliższa zbliżająca się okazja dla Bethesdy to gala wręczenia nagród VGX, na której od kilku lat tradycyjnie już dochodzi do istotnych premierowych prezentacji nowych tytułów.

Informacje o wniosku rejestracyjnym Bethesdy

  1. Oficjalna strona firmy Bethesda Softworks