Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2014, 18:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

League of Legends - Kalista nowym bohaterem gry

Studio Riot Games ujawniło nową grywalna postać, w którą wcielimy się w League of Legends. Według opublikowanych informacji ma to być strzelec, którego pełnię możliwości odkryjemy przy dobrej komunikacji i współpracy z sojusznikami.

Studio Riot Games zapowiedziało nową postać, którą pokierujemy w popularnej grze MOBA League of Legends. Jest to Kalista – widmo zamordowanej kobiety, pełniące w czasie rozgrywki rolę strzelca. Bohaterka włada Czarną Włócznią (The Black Spear), czyli potężną bronią, pozwalającą zawierać pakty ze sprzymierzeńcami. W ich wyniku postacie łączą się Duchową Więzią (wzmacnia obu herosów) na czas meczu, a Kalista może użyć (gdy go odblokuje) Zewu Przeznaczenia (Fate’s Call). Jest to wszechstronna umiejętność, sprawdzająca się zarówno podczas ochrony (zatrzymuje pościg), rozpoczęcia ataku (wyprowadzenie kontrataku przez drużynę) oraz podczas ratowania sojusznika, z którym jest się związanym (przenosi go w bezpieczne miejsce). Natomiast pasywną mocą Kalisty jest Wojenna Gracja (Martial Poise), dzięki której zamiast przerwania animacji ataku, heros przemieszcza się we wskazanym kierunku po wyrzuceniu włóczni.

League of Legends - Kalista nowym bohaterem gry - ilustracja #1

Jak czytamy w opublikowanym komunikacie:

„Pełny potencjał Kalisty można odblokować dzięki dobrej komunikacji i współpracy z sojusznikami, a nie dzięki czystym umiejętnościom. Mimo że dobrze daje sobie radę sama, traci dodatkowe obrażenia Duchowej Więzi i skuteczne wykorzystanie superumiejętności, gdy nie współpracuje bezpośrednio z sojusznikiem.”

Zaznaczono także, że w alejach liczyć będzie się atakowanie z doskoku, dzięki wspomnianej umiejętności Wojenna Gracja. Wyjaśniono również, że Kalista jest skuteczna tylko podczas uważnej ochrony przez sojuszników i trzymania się z tyłu, gdyż zasięg jej ataków jest stosunkowo niewielki i nie potrafi sprawnie uciekać. Jednak dzięki dobrej kontroli i porządnemu wsparciu jej „obrażenia i ładunki kumulują się szybko, czyniąc Kalistę doskonałym katem, dzięki Rozdarciu (umiejętności spod klawisza E)”.

Poniżej znajdziecie jeszcze informacje, z kim Kalista dobrze współpracuje, oraz z kim może mieć poważne problemy. Natomiast wszystkie szczegóły, wraz z krótką prezentacją, znajdziecie na oficjalnej stronie.

League of Legends - Kalista nowym bohaterem gry - ilustracja #2