Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2014, 15:08

Far Cry 4, Assasin’s Creed: Unity oraz The Crew za darmo z kartami Nvidia

Nowa umowa pomiędzy firmami Nvidia oraz Ubisoft pozwoli graczom za darmo cieszyć się najbardziej oczekiwanymi grami końcówki roku. Ale tylko przy zakupie karty graficznej.

Far Cry 4,  Assasin’s Creed: Unity oraz The Crew  za darmo z kartami Nvidia - ilustracja #1

Oficjalnie współpraca pomiędzy firmami Ubisoft oraz Nvidia ma służyć rozwijaniu technologii wykorzystywanych w grach komputerowych. Z punktu widzenia graczy ważniejsza jest jednak związana z tym promocja „Pick your path” („Wybierz własną drogę”), w ramach której od 4 listopada nabywcy wybranych modeli GeForce z serii GTX (980, G970, 780 Ti lub 780 dla komputerów stacjonarnych, 980M lub 970M w przypadku laptopów) otrzymają za darmo jeden z trzech tytułów wydawanych przez Ubisoft.

Jedną z gier objętych promocją jest Far Cry 4. To kolejna część popularnej serii FPSów, a po wybitnej trójce (średnia ocen według Metacritic: 88 dla PC, 90 dla PlayStation 3 i 91 dla Xbox 360) oczekiwania graczy sięgają zenitu. Już 18 listopada porzucimy tropikalne wyspy z poprzednich części na rzecz klimatów górskich – akcja gry toczy się w fikcyjnym państwie Kyrat, w którym prowadzony przez gracza Ajay Ghale zostaje wplątany w walkę pomiędzy samozwańczym dyktatorem Paganem Minem a ruchem oporu ”Złoty Szlak”. Oprócz otwartego, żyjącego świata oraz zachwycającej oprawy audiowizualnej (będących zresztą znakami rozpoznawczymi serii) główną atrakcją będzie możliwość siania spustoszenia przy pomocy… słonia.

Karabin, sztuk jeden – jest. Kompan na słoniu, sztuk jeden – jest. Sto procent zabawy – jest. - Far Cry 4,  Assasin’s Creed: Unity oraz The Crew  za darmo z kartami Nvidia - wiadomość - 2014-11-05
Karabin, sztuk jeden – jest. Kompan na słoniu, sztuk jeden – jest. Sto procent zabawy – jest.

Kolejna część sagi Assasin’s Creed ukaże się 11 listopada i tym razem przeniesie nas do zupełnie nowej epoki. Zamiast grasować w Ameryce lub na Karaibach udamy się w podróż do XVIII-wiecznego Paryża w przedzień Rewolucji Francuskiej, gdzie rzecz jasna ponownie weźmiemy udział w działaniach bractwa Asasynów. Oprócz nowego bohatera (Arno Victora Doriana) najnwoszy AC, stworzony przez aż dziesięć oddziałów Ubisoft, wprowadzi znaczące zmiany w serii, w tym system Adaptive Mission Mechanic, który będzie dostosowywał cele i zadania pod działania gracza, oraz zupełnie nowy silnik graficzny, który ma pozwolić na obecność na ekranie nawet 5 tysięcy postaci naraz.

Nowy silnik graficzny ma poradzić sobie nawet z większym tłumem niż ten przedstawiony na obrazku. - Far Cry 4,  Assasin’s Creed: Unity oraz The Crew  za darmo z kartami Nvidia - wiadomość - 2014-11-05
Nowy silnik graficzny ma poradzić sobie nawet z większym tłumem niż ten przedstawiony na obrazku.

Ostatnim tytułem objętym promocją jest zapowiadany na 4 grudnia The Crew – gra wyścigowa, czy też, jak wolą niektórzy, wyścigowe RPG. Gra zaoferuje nam ogromny (blisko 5 tysięcy mil kwadratowych), w pełni otwarty świat oraz rozbudowany system modyfikacji i – uwaga – tworzenia własnych samochodów. Znaczny nacisk położono na aspekt społecznościowy, obecny nawet w trakcie trybu dla jednego gracza (który zresztą ma płynnie przechodzić w opcję wieloosobową), nie zabraknie również różnorodnych wyzwań, jak wyścigi z „duchami” (zarówno własnymi, jak i innych graczy) czy też… skakanie do celu.

Oprócz wyścigów i pięknej grafiki w The Crew istotne będą również relacje z innymi kierowcami. - Far Cry 4,  Assasin’s Creed: Unity oraz The Crew  za darmo z kartami Nvidia - wiadomość - 2014-11-05
Oprócz wyścigów i pięknej grafiki w The Crew istotne będą również relacje z innymi kierowcami.

Nie jest to jedyna promocja związana z produktami NVIDIA. Gracze, którzy zakupią nowe układy graficzne z serii GTX, dostaną również odpowiednik 150$ w wirtualnej walucie jednej z wybranych gier free to play: Strife, War Thunder lub Infinite Crisis.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej