Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2022, 22:20

Rok pełen atrakcji w Fallout 76; powrócą Nuka-World oraz Dzióra

Fani gry Fallout 76 nie będą narzekać na brak zajęcia. W 2022 roku otrzymają nie tylko kosmiczną inwazję, ale też odwiedzą miejsca znane z poprzednich gier z serii.

Wygląda na to, że gracze Fallouta 76 mogą liczyć na sporo atrakcji w nadchodzących miesiącach. Firma Bethesda Softworks podzieliła się planami rozwoju gry na 2022 rok. Udostępniła też infografikę podsumowującą nowości zmierzające do sieciowego Fallouta – możecie ją zobaczyć poniżej.

Źródło: oficjalna strona gry Fallout 76.

Kosmiczna inwazja z gwiazd

Nowe aktualizacje podzielono na cztery sezony. Na wiosnę graczy Fallouta 76 przywitają nie radioaktywne jaskółki, lecz najazdy kosmitów w aktualizacji Najeźdźcy z zaświatów (Invaders from Beyond).

  1. Inwazja miała odbyć się w 2021 roku w ramach wydarzenia Opowieści z gwiazd (Tales from the Stars), które jednak opóźniono (a być może całkowicie z niego zrezygnowano).
  2. Obcy będą pojawiać się w ramach sezonowego publicznego wydarzenia, które obejmie całą mapę, ale gracze napotkają ich też losowo.
  3. Kosmici rozmieszczą w postnuklearnych Appalachach przekaźniki, a zadaniem graczy będzie zlokalizowanie tych urządzeń i zniszczenie ich, a następnie odparcie atakujących fal obcych.

Poza tym wiosna przyniesie ze sobą aktualizację Fallout Worlds (czyli serwerów dedykowanych) oraz ósmy sezon: Lepsze życie pod ziemią (nazwa nawiązuje do zadania z Fallouta 4).

Fallout: Armed & Dangerous

Skoro o sezonach mowa, na temat dziewiątego sezonu wiemy niewiele ponad to, że rozpocznie się on latem. Więcej zdradzono o innych atrakcjach wakacyjnej aktualizacji Przetestuj swój metal (Test Your Metal).

  1. W Falloucie 76 pojawią się trzy nowe wydarzenia publiczne, w tym starcia na arenie pozwalające sprawdzić „pancerz, uzbrojenie i determinację”.
  2. Poza tym możemy liczyć na ulepszenia postępów planszy S.C.O.R.E. (de facto przepustki sezonowej z nagrodami) dla subskrybentów Fallout 1st.

Powrót do Dzióry…

Jednakże to druga połowa roku będzie ciekawsza dla fanów. Dwa ostatnie sezony 2022 r. przyniosą bowiem aktualizacje z nutką nostalgii, poczynając od zapowiedzianej wcześniej Ekspedycji: Dzióry (Expedition The Pitt).

  1. Jesienią gracze Fallouta 76 po raz pierwszy zapuszczą się poza tereny Wirginii Zachodniej, do Pittsburgha znanego z dodatku do Fallouta 3.
  2. Znajdą tam nowe postacie i misje oraz wrogów, w tym starych znajomych – troglodytów (a. trogów).
  3. Twórcy szykują też kolejne nagrody oraz atrakcje związane z dziesiątym sezonem.

…i Objazdowy Nuka-World

Po wycieczce do lokacji rodem z „trójki” zimą powróci Nuka-World – park rozrywki, który mieliśmy okazję zwiedzić w rozszerzeniu do czwartego Fallouta. Czy też raczej jego „mobilna” wersja w Objazdowym Nuka-World (Nuka-World On Tour).

  1. Objazdowe „wesołe” miasteczko zawita do Appalachów wraz z nowym bossem regionalnym, wydarzeniami publicznymi oraz – jakżeby inaczej – kolejnym sezonem.
  2. Niestety, to na razie wszystko, co wiemy na temat tej aktualizacji.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej