Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2018, 09:11

autor: Adrian Werner

Fallout 76 dostanie nowy tryb PvP

Studio Bethesda ujawniło zestaw nowych informacji na temat rozwoju gry Fallout 76 w przyszłym roku. W planach jest m.in. nowy tryb PvP, w którym zabraknie obecnie obowiązujących ograniczeń potyczek wieloosobowych.

Nowy tryb dodany zostanie w przyszłym roku. - Fallout 76 dostanie nowy tryb PvP - wiadomość - 2018-12-20
Nowy tryb dodany zostanie w przyszłym roku.
FALLOUT 76 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bethesda Game Studios
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Gatunek: RPG/survival sandbox
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 14 listopada 2018 r.

Jednym z wielu problemów gry Fallout 76 są skromne opcje rywalizacji z innymi graczami. Autorzy, czyli ludzie ze studia Bethesda, poinformowali, że w przyszłym roku ulegnie to zmianie i produkcja otrzyma nowy tryb PvP. Informacje te umieszczono w opublikowanym na oficjalnej stronie wpisie, zdradzającym dalsze plany rozwoju gry.

Nie ujawniono zbyt wielu konkretów. Zdradzono jedynie, że nowy tryb pozbawiony będzie obecnych ograniczeń rozgrywek PvP. Aktualnie walka między graczami rozpoczyna się na dobre dopiero wtedy, gdy zaatakowana osoba zacznie się bronić. Jeśli tego nie zrobi, to jej postać otrzymuje mocno ograniczone obrażenia. Wydaje się więc, że po usunięciu tej mechaniki dostaniemy tradycyjne rozgrywki wieloosobowe znane z innych survivalowych gier akcji, gdzie w każdej chwili będziemy mogli zostać napadnięci.

Oczywiście, taka zmiana nie wszystkim przypadnie do gustu, więc najpewniej nowe zasady PvP obowiązywać będą tylko na niektórych serwerach. Mamy nadzieję, że przy okazji zwiększone zostaną nagrody za pokonanie innego gracza, gdyż obecnie przeszukując zwłoki rywala dostajemy głównie bezużyteczne śmieci.

Wczoraj Fallout 76 otrzymał kolejnego hotfixa, czyli małego patcha poprawiającego kilka błędów, w tym te pozwalające na duplikowanie przedmiotów. Ponadto już nie mają się pojawiać sytuacje, w których wróg błyskawicznie regeneruje obrażenia zaraz po ich otrzymaniu. To najpewniej ostatnia aktualizacja w tym roku. Następna duża łatka ma się ukazać w połowie stycznia. Skoncentruje się na usunięciu poważniejszych problemów oraz wprowadzi nowe karty perków.

Przypomnijmy, że Fallout 76 zadebiutował 14 listopada w wersjach na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra została przyjęta chłodno i posiada średnią ocen na poziomie 53% według serwisu Metacritic. Produkcja nie zachwyciła również naszego redaktora, który wystawił jej notę 5.5/10.

Nie ma wątpliwości, że Fallout 76 okazał się jedną z największych katastrof roku. Gra zadebiutowała w fatalnym stanie technicznym i może sprowadzić na głowę firmy pozew zbiorowy. Wybuchła również afera związana z kiepską jakością torby w kosztującej 200 dolarów edycji kolekcjonerskiej Power Armor. Bethesda doprowadziła także do wycieku danych klientów. Co gorsza, najpewniej nie jest to koniec kontrowersji związanych z tą grą. Wiele wskazuje bowiem, że w przyszłym roku do produkcji dodane zostaną lootboksy i płatne zestawy kart z perkami, dzięki którym możemy zmieniać umiejętności i specjalizacje naszej postaci.

  1. Oficjalna strona serii Fallout
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego
  3. Wszystko o Fallout 76
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 76

Fallout 76