Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2018, 09:55

autor: AlexB

Zobacz gameplay z nowej wersji Iron Harvest

Studio KING Art Games zaprezentowało gameplay z wersji alfa 2 strategii Iron Harvest. Możemy na nim zobaczyć zmiany, jakie przeszła gra przez ostatnie cztery miesiące. Jej pełna wersja ma ukazać się w grudniu przyszłego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Przeszło cztery miesiące minęły, odkąd niemieckie studio KING Art Games zaprezentowało gameplay z poprzedniej wersji alfa gry Iron Harvest. Od tego czasu ta klasyczna strategia rozgrywająca się w uniwersum 1920+, powstałego w wyobraźni polskiego artysty Jakuba Różalskiego, przeszła mnóstwo zmian. Jakich? Odpowiedź na to pytanie przynosi nowy, niemal dwuminutowy gameplay, opublikowany w sieci przez twórców. Można go obejrzeć poniżej.

Jak dowiadujemy się z zaprezentowanego materiału filmowego, zmiany zostały w dużej mierze zainspirowane odzewem społeczności. Twórcy dodali między innymi walkę wręcz, kolejkę rozkazów, możliwość odwrotu oraz ulepszenia interfejsu. Ponadto w Iron Harvest pojawiły się trzy nowe tryby wieloosobowe (1v1, 2v2 oraz kooperacja), pięć niespotykanych dotąd mechów, szereg opcji budowy, a także możliwość wznoszenia fortyfikacji i bunkrów (co wiąże się z poprawionym systemem osłon).

Kruca fuks, owce podepczą… - Zobacz gameplay z nowej wersji Iron Harvest - wiadomość - 2018-12-20
Kruca fuks, owce podepczą…

Jeśli Iron Harvest Was interesuje i samodzielnie chcecie sprawdzić, co takiego alfa 2 ma do zaoferowania, to możecie złożyć zamówienie przedpremierowe na grę. Daje ono dostęp do wszystkich wczesnych wersji trybu wieloosobowego tytułu. Zakupy można zrobić na tej stronie. Uwaga! Pamiętajcie, że testy obejmują jedynie edycję pecetową. Gra ukaże się również na PlayStation 4 oraz Xboksie One w grudniu 2019 roku.

Patrząc na screeny i gameplaye z Iron Harvest trudno nie dostrzec inspiracji serią Company of Heroes. - Zobacz gameplay z nowej wersji Iron Harvest - wiadomość - 2018-12-20
Patrząc na screeny i gameplaye z Iron Harvest trudno nie dostrzec inspiracji serią Company of Heroes.

Iron Harvest jest projektem niezależnym. Został on sfinansowany przez społeczność w serwisie Kicstarter. Podczas zbiórki twórcom udało się zgromadzić ponad milion dolarów. Bez wątpienia spory wpływ na ten sukces miała niezwykła wizja świata stworzona przez Różalskiego. Uniwersum 1920+ przedstawia rzeczywistość alternatywną do naszej. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej Europa została podzielona między trzy frakcje - Imperium Saksonii, Republikę Polanii oraz Rusviet. W ich armiach istotną rolę odgrywają potężne mechy, które potrafią zmienić losy niejednej potyczki.

  1. Oficjalna strona gry Iron Harvest
  2. Co wiemy o Iron Harvest?