Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 grudnia 2018, 10:54

autor: Czarny Wilk

Zwiastun Hellboya z Davidem Harbourem rozczarowuje fanów

Twórcy nowej kinowej adaptacji Hellboya obiecywali, że podejdą do tematu z szacunkiem i odzwierciedlą klimat komiksowego pierwowzoru, stawiając na mrok i brutalność. Pierwszy trailer pokazał coś zgoła odmiennego, wywołując mocno negatywne reakcje.

W końcu zadebiutował oficjalny zwiastun nowej adaptacji Hellboya – serii komiksów o półdemonie wychowanym przez Amerykanów, dla których zaczyna z czasem pracować, pomagając im w rozwiązywaniu spraw paranormalnych. Niestety, trailer nie jest do końca tym, czego oczekiwali fani.

Odpowiedzialny za reboot Hellboya Neil Marshall (wcześniej postać czerwonego półdemona pojawiła się w dwóch filmach wyreżyserowanych przez Guillermo del Toro, które zadebiutowały w 2004 i 2008 roku) dobitnie podkreślał, że jego interpretacja komiksu będzie krwawa, mroczna i wierna pierwowzorowi, który nie bał się sięgać po tematykę typową dla horrorów. Tymczasem w zwiastunie próżno szukać krwi czy grozy, sporo jest tam natomiast humoru i luzu, co nie spodobało się dużej części odbiorców, po słowach reżysera spodziewających się czegoś zupełnie innego. Komentarze pod zwiastunem w mediach społecznościowych wypełniają głównie głosy zawodu albo nawet otwartej wściekłości kierowanej względem twórców. Oczywiście rozrywkowy ton nie musi od razu znaczyć, że film będzie zły sam w sobie, ale wygląda na to, że obietnice ekranizacji klimatem wiernej pierwowzorowi można już włożyć między bajki.

Projekt budził spore nadzieje fanów, ton zwiastuna skutecznie je jednak rozwiał. - Zwiastun Hellboya z Davidem Harbourem rozczarowuje fanów - wiadomość - 2018-12-20
Projekt budził spore nadzieje fanów, ton zwiastuna skutecznie je jednak rozwiał.

W nowym Hellboyu w tytułową rolę wcieli się znany ze Stranger Things David Harbour. Na ekranie zobaczymy także Millę Jovovich jako Krwawą Królową Nimue, Iana McShane’a wcielającego się w szefa Biura Badań Paranormalnych i Obrony, Sashę Lane w roli Alice Monaghan oraz Daniela Dae Kima, który zastąpił Eda Skreina jako Ben Daimio po tym, jak pierwotny wybór castingowy wywołał spore kontrowersje. Nowy Hellboy zadebiutuje 12 kwietnia 2019 roku.

  1. Hellboy Zone na DarkHorse.com
  2. Oficjalna strona wytwórni Lionsgate
  3. Portfolio Mike’a Mignoli