Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2016, 12:20

Fallout 4 otrzymał aktualizację 1.4

Studio Bethesda wypuściło patch 1.4 do gry Fallout 4 (na razie tylko na PC). Łatka poprawia wiele błędów i dodaje garść nowych dekoracji do stworzenia przez system rzemiosła.

Patch wprowadza m.in. nowe plakietki służące do przystrajania osad. - Fallout 4 otrzymał aktualizację 1.4 - wiadomość - 2016-03-01
Patch wprowadza m.in. nowe plakietki służące do przystrajania osad.

Testy patcha 1.4 do postapokaliptycznego RPG-a Fallout 4 nie trwały długo. Raptem tydzień po rozpoczęciu bety, studio Bethesda wypuściło ostateczną wersję aktualizacji. Na razie dostepna jest ona wyłącznie dla graczy pecetowych, którzy mogą pobrać ją za pośrednictwem usługi Steam. Twórcy nie są w stanie podać dokładnej daty premiery łatki na konsolach.

Patch wprowadza masę poprawek mniejszych i większych błędów oraz kilka ciekawych nowości. Do tej drugiej kategorii zalicza się spory zestaw dodatkowych przedmiotów i obiektów, do wykorzystywania podczas konstruowaniu osad. Wśród nich znalazły się takie cacka jak więcej wariantów drzwi czy totemy z mięsa, które upodobali sobie zwłaszcza Super Mutanci.

Przypomnijmy, że Fallout 4 trafił do sprzedaży 10 listopada zeszłego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W Polsce gra otrzymała lokalizację kinową (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych.

Studio Bethesda od dnia premiery ciężko pracuje nad dalszym rozwijaniem projektu. W kwietniu mają ukazać się narzędzia moderskie, które pozwolą fanom na znacznie większą swobodę podczas tworzenia dodatkowej zawartości. Ponadto w produkcji znajdują się trzy spore dodatki DLC, a pierwszy z nich, czyli Automatron, ma zadebiutować w tym miesiącu.

Równolegle trwają także prace nad trybem survivalowym. Sprawi on, że gracz będzie musiał m.in. dbać o takie rzeczy jak głód, pragnienie i wypoczynek bohatera, a także wystrzegać się chorób. Potyczki mają być bardziej niebezpieczne, usunięta zostanie opcja szybkiej podróży, a noszenie zbyt ciężkich przedmiotów będzie miało poważne skutki dla zdrowia postaci.

  1. Fallout 4 – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Fallout 4 - Czas apokalipsy
TWOIM ZDANIEM

Na który pakiet DLC do Fallout 4 czekasz najbardziej?

Far Harbor
78,1%
Automatron
13,8%
Wasteland Workshop
8,1%
Zobacz inne ankiety