Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 20 października 2022, 17:05

Fallout 3 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną dwie gry – Fallout 3 oraz Evoland Legendary Edition. Obie produkcje będzie można odebrać do 27 października.

Źródło fot. Bethesda
i

[Aktualizacja] Fallout 3 i Evoland: Legendary Edition można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Saturnalia oraz Warhammer 40,000: Mechanicus.

Przez minione siedem dni wszyscy użytkownicy platformy Epic Games Store mogli udać się na niebezpieczną wyprawę do pełnego osobliwości lasu oraz szaloną przygodę z pozaziemskimi istotami dzięki dwóm darmowym gromDarkwood oraz ToeJam & Earl: Back in the Groove!. Obie te produkcje możecie odebrać za darmo jeszcze do godziny 17:00. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, udostępnione zostaną Fallout 3 oraz Evoland: Legendary Edition.

Fallout 3 jest opracowaną przez firmę Bethesda kolejną odsłoną kultowego cyklu RPG-ów rozgrywających się w świecie zrujnowanym przez wojnę atomową. To pierwsza główna część serii, która rozgrywa się w środowisku 3D i odchodzi od widoku izometrycznego na rzecz FPP i TPP. W ramach zabawy wcielamy się w wykreowanego przez nas młodego mężczyznę (lub kobietę), który przemierza pustkowia w okolicach dzisiejszego miasta Waszyngton w poszukiwaniu swojego ojca.

Wykonujemy różne zadania zlecane przez mieszkańców, rozwijamy naszą postać, zbieramy cenne przedmioty oraz walczymy z przeciwnikami, zarówno za pomocą broni białej, jak i palnej. W starciach pomaga nam specjalny system o nazwie V.A.T.S. (Vault-Tec Assisted Targeting System), który pozwala zatrzymać na chwilę czas i wybrać, w które punkty przeciwnika chcemy trafić – jest to swoisty substytut klasycznego systemu walki w turach.

W serwisie Metacritic „pecetowa” wersja Fallouta 3 może pochwalić się średnią ocen na poziomie 91/100. Wersja rozdawana w Epic Games Store nie zawiera polskiej wersji językowej.

Warto zaznaczyć, że gracze otrzymają w swoje ręce Edycję gry roku. W jej skład wchodzą wszystkie wydane dodatki do gryOperacja Anchorage, Dzióra, Broken Steel, Point Lookout oraz Statek Kosmiczny Zeta.

Fallout 3 na platformie Epic Games Store

Z kolei Evoland: Legendary Edition to zestaw dwóch tytułów oddających hołd kultowym produkcjom z gatunku action adventure i prezentujących ewolucję gier wideo na przestrzeni lat – od epoki ośmiu bitów aż po poziom wykonania rodem z ery PlayStation 2. Zabawę rozpoczynamy z prostą, dwuwymiarową grafiką i bohaterem dysponującym mocno ograniczoną gamą ruchów. Z czasem zdobywamy jednak ulepszenia, które wpływają zarówno na sferę audiowizualną, jak i na mechanikę. Dodają one między innymi zagadki logiczne, coraz bardziej rozbudowany system walki czy większą paletę przeciwników do pokonania.

Evoland: Legendary Edition udało się zgromadzić w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 66/100 (na podstawie czterech recenzji, wersja na Nintendo Switch). Tytuł nie ma polskiej wersji językowej.

Evoland: Legendary Edition na platformie Epic Games Store

Zarówno Fallouta 3, jak i Evoland: Legendary Edition będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store do 27 października. Gdy tylko dowiemy się, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej