Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2014, 15:58

autor: Draug

Fakty i liczby na temat firmy Ubisoft – sprzedaż gier i inne ciekawostki

Na stronie internetowej grupy Ubisoft pojawiły się świeże informacje na temat wspomnianej firmy i jej sukcesów. Są wśród nich wyniki sprzedaży wiodących serii gier (z cyklami Assassin’s Creed, Just Dance i Splinter Cell na czele), a także inne ciekawe dane.

Duże firmy często mają opory przed ujawnianiem informacji na temat tego, jak dobrze wiedzie im się w biznesie – albo robią to w tak cichy sposób, że wartościowe dane mogą pozostać niezawuażone przez opinię publiczną. Wygląda na to, że właśnie ta druga sytuacja nastąpiła niedawno w przypadku firmy Ubisoft, która nieoczekiwanie zdradziła dużo ciekawych danych na swój temat, aktualizując zakładkę Facts & Figures (Fakty i Liczby) na stronie internetowej www.ubisoftgroup.com. Dzięki odnotowaniu tego faktu przez redaktora serwisu Kotaku znanego jako Superannuation, poznaliśmy wyniki sprzedaży wiodących serii gier wydawanych przez francuskiego giganta, a także inne interesujące informacje. Znajdziecie je poniżej.

Ubisoft rośnie jak na drożdżach – według informacji podanych przez tę firmę, mówimy tu o trzecim co do wielkości niezależnym wydawcy gier na świecie. - Fakty i liczby na temat firmy Ubisoft – sprzedaż gier i inne ciekawostki - wiadomość - 2014-04-21
Ubisoft rośnie jak na drożdżach – według informacji podanych przez tę firmę, mówimy tu o trzecim co do wielkości niezależnym wydawcy gier na świecie.

Zacznijmy więc od gier. Podane liczby dotyczą sprzedaży na całym świecie i wszystkich wspieranych platform sprzętowych:

Assassin’s Creed

73 miliony egzemplarzy

Just Dance

48 milionów

Tom Clancy’s Splinter Cell

30 milionów

Tom Clancy’s Rainbow Six

26 milionów

Tom Clancy’s Ghost Recon

25 milionów

Rayman

25 milionów

Petz

24 miliony

Imagine

21 milionów

Prince of Persia

20 milionów

Driver

19 milionów

Far Cry

18 milionów

Rayman: Szalone Kórliki (Raving Rabbids)

14 milionów

The Settlers

10 milionów

The Experience

9 milionów

Anno

5 milionów

Your Shape

3 miliony

Jak widać, prym wiedzie bezsprzecznie seria sandboksowych gier action-adventure o konflikcie Asasynów i Templariuszy – co może być o tyle zaskakujące, że ma ona znacznie krótszą historię niż większość pozostałych pozycji na liście (istnieje od 2007 roku). Tym samym trudno dziwić się Ubisoftowi, że eksploatuje tę kurę znoszącą złote jaja jak tylko może, przymierzając się do wypuszczenia najbliższej jesieni nie jednej, a dwóch produkcji należących do tego cyklu. Również drugie w kolejności Just Dance ma krótki, bo tylko nieco ponad 4-letni „staż”.

A jakie inne informacje zostały zawarte wśród omawianych „faktów i liczb”? Przede wszystkim podano, że Ubisoft to trzeci co do wielkości niezależny wydawca gier na całym świecie. Jego przychody ze sprzedaży w roku fiskalnym 2012/13 wyniosły 1,256 miliarda euro. Firma utrzymuje 29 studiów deweloperskich w 19 krajach i zatrudnia 9200 osób, z czego 7800 zajmuje się produkcją gier. Na koniec warto wspomnieć, że dane te zostały zebrane m.in przy pomocy firm NPD, Chart Track i GFK (za rok kalendarzowy 2012).