Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2020, 12:16

autor: Aquma

Facebook Connect – zapowiedzi i gameplaye gier na Oculus Quest

Na wczorajszym wydarzeniu Facebook Connect zapowiedziano dużą liczbę gier powstających z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Część deweloperów przedstawiła też nowe gameplaye i trailery powstających produkcji.

Facebook Connect – zapowiedzi i gameplaye gier na Oculus Quest - ilustracja #1
Facebook przekonuje nas, że VR żyje i ma się dobrze.

W SKRÓCIE:

  1. w czasie eventu Facebook Connect zapowiedziano kilka nowych gier dedykowanych goglom wirutalnej rzeczywistości;
  2. na wydarzeniu zaprezentowano również nowe trailery i gameplaye gier tworzonych z myślą o VR;
  3. firma Marka Zuckerberga rozpoczęła współpracę z kilkoma japońskimi studiami, dzięki czemu na Oculus Quest trafią konwersje kolejnych tytułów.

Wczoraj odbyła się kolejna edycja eventu Facebook Connect, w czasie którego zapowiedziano szereg gier dedykowanych goglom wirtualnej rzeczywistości (za portalem Windows Central). Pośród tytułów przedstawionych na evencie znalazły się produkcje należące do znanych serii, takich jak Assassin’s Creed, Splinter Cell czy Sniper Elite. Dodatkowo niektóre firmy pokazały również nowe gameplaye i trailery swoich produkcji.

Firma Marka Zuckerberga poinformowała także o rozpoczęciu współpracy z kilkoma japońskimi deweloperami. Dzięki temu na platformie Oculus Quest pojawią się gry z kilku popularnych cyklów. Mowa o takich produkcjach, jak Rez: Infinite, Altdeus: Beyond Chronos, Little Witch Academia: VR Broom Racing, Kizuna AI – Touch the Beat!, Puzzle Bobble VR: Vacation Odyssey czy Space Channel 5 VR Kinda Funky News Flash!.

Facebook Connect – zapowiedziane gry i pokazane gameplaye

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge to produkcja osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen, w której wcielimy się w droida naprawczego pracującego na planecie Batuu, a konkretniej w miejscu znanym jako Blackspire Outpost (jest to ta sama lokacja, którą można zobaczyć w parku rozrywki Star Wars: Galaxy’s Edge na Florydzie). Tytuł został zapowiedziany w sierpniu tego roku (wczoraj pokazano pierwszy gameplay, który znajdziecie poniżej) i powstaje w studiu ILMxLAB, znanym z udanej serii krótkich gier Vader Immortal.

Assassin’s Creed i Splinter Cell

Firma Ubisoft poinformowała, że serie Assassin’s Creed i Splinter Cell otrzymają odsłony dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Na razie nie mamy niemal żadnych detali na ich temat, jednak wiadomo, że powstają w studiach Ubisoft Red Storm, Ubisoft Reflections, Ubisoft Dusseldorf oraz Ubisoft Mumbai.

Facebook Connect – zapowiedzi i gameplaye gier na Oculus Quest - ilustracja #2
Serie Assassin’s Creed i Splinter trafią na gogle VR.

Jurassic World: Aftermath

Kolejną zapowiedzianą produkcją jest Jurassic World: Aftermath, czyli gra bazująca na licencji znanej serii kinowych blockbusterów. Gra pozwoli nam powrócić na wyspę Isla Neblar, na której będziemy szukali materiałów badawczych. Oczywiście, jak to zwykle bywa w przypadku marki Jurassic Park / World, już na samym początku coś pójdzie nie tak i utkniemy w miejscu pełnym krwiożerczych dinozaurów.

Medal of Honor: Above and Beyond

Na Facebook Connect pokazano też gameplay z zapowiedzianego niedawno Medal of Honor: Above and Beyond, w które wyposażeni w gogle VR gracze pecetowi zagrają w grudniu tego roku. Materiał trwa trochę ponad trzy minuty i jest okraszony komentarzami deweloperów. Gra prezentuje się całkiem atrakcyjnie, choć warto pamiętać, że na normalnym ekranie nie da się oddać tego, czego doświadczamy mając na głowie hełm do wirtualnej rzeczywistości (pozornie prosta grafika potrafi wówczas robić zupełnie inne wrażenie).

Pistol Whip: 2089

Kolejną zapowiedzianą produkcją jest dodatek do udanej strzelanki Pistol Whip, który przeniesie nas do 2089 roku i pozwoli zmierzyć się z morderczymi androidami, które przejęły jedną ze skolonizowanych przez ludzkość planet. Możemy spodziewać się sporej dawki adrenaliny i widowiskowej akcji w rytm dynamicznej muzyki.

The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead: Saints & Sinners nie jest tytułem nowym – posiadcze gogli pecetowych oraz hełmów PlayStation VR grają w niego już od przynajmniej kilku miesięcy (odpowiednio od końcówki stycznia oraz początku maja). Deweloperzy ze studia Skyndance Interactive poinformowali wczoraj, że gra otrzyma także wersję dedykowaną goglom Oculus Quest (mowa o samodzielnym hełmie, który nie wymaga komputera do działania).

Myst

Z kolei kultowa gra przygodowa Myst z 1995 roku otrzyma pełnoprawny remake, w który będzie można zagrać zarówno na normalnym pececie, jak i goglach Oculus Quest.

The Climb 2

Deweloperzy ze studia Crytek zapowiedzieli sequel The Climb – gry zręcznościowej poświęconej dyscyplinie ekstremalnej wspinaczki. The Climb 2 zaoferuje piętnaście nowych lokacji, pośród których znajdziemy m.in. ośnieżone zbocza gór, pustynne klify oraz pełne oszklonych wieżowców metropolie. W produkcję zagramy wyłącznie na goglach Oculus Quest.

Sniper Elite: VR

Na Facebook Connect pokazano również kolejny trailer strzelanki Sniper Elite: VR, o której wiemy już od marca zeszłego roku. Gra pozwoli nam powalczyć z nazistami we Włoszech (w czasach drugiej wojny światowej). Deweloperzy poinformowali też, że produkcja będzie dostępna na goglach Oculus Rift oraz Oculus Quest.

Population: One

Population: One to tytuł z gatunku battle royale, w który zagramy na goglach marki Oculus (zarówno Rift, jak i Quest). Produkcja powstaje w studiu BigBox VR i skupia się na walce w prawdziwych trzech wymiarach – gracze będą mogli wspinać się po różnorakich obiektach, a nawet latać po świecie gry z wykorzystaniem dziwnych urządzeń przypominających skrzyżowanie minilotni z plecakiem odrzutowym.

Warhammer 40 000: Battle Sister

Na evencie pojawiło się także coś, co może zainteresować fanów mrocznego uniwersum Warhammera 40 000. Battle Sister pozwoli nam wcielić się w tytułową Siostrę Bitwy o imieniu Ophelia, w której skórze będziemy eksterminowali wrogów ludzkości ku chwale Imperatora (z wykorzystaniem przeróżnych mniej i bardziej pomysłowych narzędzi mordu).

Beat Saber – tryb multiplayer i dodatek z muzyką BTS

Na koniec jeszcze propozycja dla osób, które lubią się trochę poruszać z goglami na głowie. Jeden z najpopularniejszych tytułów, w jakie mogą zagrać posiadacze hełmów wirtualnej rzeczywistości – Beat Saber – otrzyma tryb multiplayer, a także nowy pakiet z muzyką koreańskiego boysbandu BTS.

  1. Facebook Connect – strona oficjalna