Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2014, 11:49

autor: luckie

EVE: Valkyrie tytułem startowym Oculus Rift. Okulary do wirtualnej rzeczywistości będą niezbędne do zabawy

EVE: Valkyrie to pierwsza gra w pełni dedykowana wirtualnej rzeczywistości. Z tego powodu produkcja będzie wymagała do działania okularów Oculus Rift. Nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje ten kosmiczny symulator studia CCP, ale stanie się to w dniu premiery konsumenckich wersji urządzenia firmy Oculus VR.

W EVE: Valkyrie sami chwycimy za stery myśliwców - EVE: Valkyrie tytułem startowym Oculus Rift. Okulary do wirtualnej rzeczywistości będą niezbędne do zabawy - wiadomość - 2014-02-06
W EVE: Valkyrie sami chwycimy za stery myśliwców

Firma Oculus VR ogłosiła na swoim blogu, że kosmiczny symulator EVE: Valkyrie zadebiutuje jako ekskluzywny tytuł startowy na Oculus Rift. Oznacza to, że do wzięcia udziału w podniebnych walkach myśliwców niezbędne będą okulary do wirtualnej rzeczywistości. Wiadomo też, że gra ukaże się w dniu premiery konsumenckiego wydania Oculus Rift – obecnie urządzenie posiadają jedynie wybrańcy, w tym deweloperzy pracujący nad przeznaczonymi na nie grami.

EVE: Valkyrie powstaje w studiu Crowd Control Productions, znanym głównie jako producent popularnej gry MMO EVE Online. To właśnie w tym uniwersum osadzony zostanie ich nowy projekt. Od wspomnianego MMO, EVE: Valkyrie odróżni sposób prowadzenia rozgrywki. Zamiast obejmować rolę dowódców statków walczących w ogromnych kosmicznych bitwach, gracze zasiądą za sterami myśliwców biorących udział w zdecydowanie mniejszych starciach wieloosobowych. Co za tym idzie, liczyć ma się przede wszystkim zręczność grającego, a nie statystyki pojazdu. Gra od początku powstawała z myślą o okularach Oculus Rift, dlatego wiadomość o konieczności posiadania tego urządzenia do zabawy w EVE: Valkyria nie powinna nikogo specjalnie dziwić. Przedstawiciele studia CCP w następujący sposób wypowiedzieli się na ten temat:

Jesteśmy przekonani, że produkcje oferujące najlepsze doświadczenia z obcowaniem z wirtualną rzeczywistością muszą od podstaw powstawać w tym celu – stale o tym pamiętamy tworząc Valkyrie.

Chcemy, by gracz miał wrażenie, jakby naprawdę tam był – doświadczył ogromu przestrzeni kosmicznej, usadowił się w ciasnym kokpicie i poczuł przypływ adrenaliny, gdy wybuchający myśliwiec ze świstem przeleci mu nad głową.

W bardzo krótkim czasie ten hobbistyczny projekt przekształcił się w pełnowymiarową produkcję CCP, nad którą obecnie pracujemy w Newcastle. Ciężko uwierzyć, jak wiele dokonaliśmy w ciągu roku!

Wywołanie wrażenia immersji jest priorytetowym celem twórców EVE: Valkyrie - EVE: Valkyrie tytułem startowym Oculus Rift. Okulary do wirtualnej rzeczywistości będą niezbędne do zabawy - wiadomość - 2014-02-06
Wywołanie wrażenia immersji jest priorytetowym celem twórców EVE: Valkyrie

Oficjalną zapowiedź gry usłyszeliśmy na zeszłorocznych targach gamescom, kiedy to ujawniono pierwsze konkrety oraz pokazano klimatyczny teaser. Wtedy też zapewniano, że EVE: Valkyrie ukaże się w 2014 roku. Miejmy nadzieję, że termin ten nie ulegnie zmianie i jeszcze w tym roku każdy chętny będzie miał okazję przekonać się na własne oczy, jak wygląda ta cała wirtualna rzeczywistość.

  1. Oficjalna strona gry EVE: Valkyrie