Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2012, 10:18

EVE Online: Retribution - zapowiedziano osiemnasty dodatek do kosmicznego MMO

Studio CCP zapowiedziało osiemnasty dodatek do EVE Online zatytułowany Retribution. Rozszerzenie zadebiutuje w grudniu i zwiększy konsekwencje bycia czarnym charakterem, poprawi sztuczną inteligencję oraz wprowadzi nowe statki.

Zapowiedziano EVE Online: Retribution, czyli osiemnasty dodatek do kosmicznego MMO - ilustracja #1

EVE Online to MMO, któremu żywotności może pozazdrościć wiele znacznie bardziej reklamowanych produkcji. Gra zadebiutowała w 2003 i jej popularność wciąż rośnie. Sukces ten stał się możliwy m.in. dzięki regularnemu rozbudowywaniu projektu kolejnymi dodatkami i twórcy nie zamierzają zmieniać tej strategii. Firma CCP właśnie zapowiedziała osiemnaste rozszerzenie, które otrzymało tytuł Retribution i zadebiutuje w grudniu tego roku. Podobnie jak poprzednie dodatki, również ten udostępniony zostanie za darmo.

W świecie gry zajmująca się utrzymywaniem pokoju pomiędzy największymi galaktycznymi imperiami organizacja CONCORD znowelizowała przepisy, zaostrzając przewidziane kary. Wzmocniło to wyraźnie pozycję pilotów, co z kolei wyraźnie zaniepokoiło największe kosmiczne potęgi. Również piraci, do tej pory lekceważący wszelkie prawa, zaczynają z niepokojem patrzeć w przyszłość. Wszystko to powoduje, że uniwersum EVE ulega kolejnym przeobrażeniom.

Zapowiedziano EVE Online: Retribution, czyli osiemnasty dodatek do kosmicznego MMO - ilustracja #2

Najważniejszym celem Retribution jest wprowadzenie większych konsekwencji niektórych czynów graczy. Do tej pory łamanie wirtualnego prawa, atakowanie niewinnych jednostek i bycie piratem nie miało żadnych negatywnych skutków. Autorom bardzo podoba się, że część graczy postanowiła odgrywać role kanalii i kryminalistów, ale jednocześnie chcą, aby wszystkie te akcje niosły ze sobą odpowiednio duże ryzyko. Do tej pory pokrzywdzeni gracze mogli wyznaczać nagrody za głowy innych użytkowników, ale to rozwiązanie nie spełniało do końca swojej roli. Dlatego postanowiono kompletnie przebudować ten aspekt rozgrywki.

Nowy system łowców głów pozwoli dawać zlecenia nie tylko na konkretnych graczy, ale również na całe korporacje oraz ich konglomeraty. Usunięto też wcześniejsze ograniczeni i aby wyznaczyć nagrodę za cudzą głowę nie trzeba już będzie mieć odpowiedniego współczynnika. Twórcy uważają, że zapewniając pełną swobodę pozwolą samym graczom w organiczny sposób ustalić, co jest dozwolone, a co zakazane w EVE Online.

Zapowiedziano EVE Online: Retribution, czyli osiemnasty dodatek do kosmicznego MMO - ilustracja #3

Retribution wprowadzi też spory zestaw nowych statków. Wśród nich znajdzie się m.in. górnicza fregata, zaprojektowana specjalnie z myślą o nowicjuszach. Również użytkownicy lubiący toczyć kosmiczne starcia w małych jednostkach otrzymają spory zestaw dodatkowych maszyn oraz ulepszeń. Dzięki temu rozszerzone zostaną możliwości modyfikacji statków oraz ich specjalizacji. Ponadto zmiany czekają też starsze maszyny. Przerobiony zostanie również system obliczający statystykę agresji każdego gracza. Pozwoli to na łatwiejsze zorientowanie się z kim mamy do czynienia i jednocześnie odciąży serwery. Autorzy planują też znacznie ulepszenie sztucznej inteligencji, co powinno uczynić starcia PvE bardziej interesującymi.