Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2015, 14:07

autor: Arantasar

Escape from Tarkov – zobacz materiał prezentujący ekran ekwipunku i system zbierania przedmiotów

Twórcy gry Escape from Tarkov, realistycznej mieszanki takich produkcji jak S.T.A.L.K.E.R. czy Tom Clancy's The Division, opublikowali krótki materiał prezentujący ekran ekwipunku oraz system podnoszenia przedmiotów. Tytuł ma ukazać się w przyszłym roku.

Escape from Tarkov to połączenie takich gier jak S.T.A.L.K.E.R. czy Tom Clancy's The Division. - Escape from Tarkov – zobacz materiał prezentujący ekran ekwipunku i system zbierania przedmiotów - wiadomość - 2015-12-23
Escape from Tarkov to połączenie takich gier jak S.T.A.L.K.E.R. czy Tom Clancy's The Division.

W ostatnim czasie twórcy gry Escape from Tarkov, pierwszoosobowej produkcji MMO inspirowanej takimi tytułami jak S.T.A.L.K.E.R. czy Tom Clancy's The Division, zaprezentowali materiał pokazujący ekran ekwipunku oraz system podnoszenia przedmiotów. Film pochodzi z wersji pre-alfa i jak podkreślają deweloperzy, nie odzwierciedla ostatecznego wyglądu i funkcjonowania gry. Wideo przedstawia blisko pięciominutowy fragment, w którym bohater przeszukuje opuszczony budynek i jego okolice. Jak widzimy, aby zebrać przedmioty ze znalezionego ciała, trzeba je najpierw obszukać (co zajmuje trochę czasu) – inaczej nasza postać nie jest w stanie stwierdzić, czy w kieszeniach denata znajdują się przydatne rzeczy, czy nie. W przypadku szafek czy bagażników samochodów system nie jest już tak wymagający i oferuje natychmiastowy dostęp do ich zawartości. Warto jednak zauważyć, że gra zawiera rozbudowany model chowania jednych przedmiotów w drugich oraz oddzielne sloty dla kieszeni, plecaka czy torby – w związku z tym w trakcie gry musimy brać pod uwagę nie tylko wagę przedmiotów, ale także ich wielkość i niezbędną szybkość dostępu.

W krótkich ujęciach możemy zobaczyć także moduł odpowiedzialny za pancerz i zakładanie uzbrojenia oraz mapę. Przez chwilę widzimy też ekran modyfikacji uzbrojenia, który zdaje się oferować dość duże możliwości. Film kończy się wymianą ognia z napotkanym przed budynkiem szabrownikiem, jednak ekran zostaje w tym momencie zaciemniony i dalszego przebiegu gry możemy jedynie domyślać się po odgłosie strzałów.

Światowa premiera Escape from Tarkov planowana jest na bliżej nieokreślony termin w 2016 roku. Na razie mamy informacje jedynie o wersji na komputery osobiste. Na oficjalnej stronie gry trwają zapisy do zamkniętych testów wersji beta.

Escape from Tarkov to zapowiedziana niedawno pierwszoosobowa mieszanka strzelanki, gry MMO oraz gatunku RPG. Akcja produkcji rozegra się w niedalekiej, alternatywnej przyszłości w fikcyjnym rosyjskim miasteczku Tarkov, z którego będziemy starali się wydostać. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, gdyż okolica zostanie opanowana przez rozmaite siły wojskowe oraz działających na własną rękę szabrowników. Pod względem klimatu tytuł ma przypominać takie produkcje jak S.T.A.L.K.E.R. czy Tom Clancy's The Division. Cechą charakterystyczną gry będzie duży nacisk na realizm zarówno w kwestii przetrwania, jak i strzelania. Za produkcję odpowiada rosyjskie studio Battlestate Games, którego poszczególni członkowie wcześniej pracowali nad takimi słynnymi markami, jak S.T.A.L.K.E.R., Mass Effect czy BioShock.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov