Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2015, 13:30

autor: Draug

Wieści ze świata (That Dragon, Cancer; Square Enix; Fragments) 23/12/2015

Dziś piszemy m.in. o artystycznej przygodówce That Dragon, Cancer, zarejestrowaniu przez Microsoft znaku handlowego Fragments oraz wyprzedaży w sklepie Square Enix. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

That Dragon, Cancer – gra ku czci dziecka zmarłego na raka

Niezależne studio Numinous Games tworzy That Dragon, Cancer – artystyczną grę przygodową, która powstała ku pamięci Joela Greena, dziecka zmarłego w wieku pięciu lat na atypowy nowotwór teratoidny (jest to rzadka odmiana guza mózgu). Produkcję tę opracowują rodzice chłopczyka jako „list miłości do swojego synka” i „głos dla tych, którzy walczą z rakiem”. Tytuł został ufundowany na Kickstarterze kwotą nieco ponad 100 tysięcy dolarów. That Dragon, Cancer powstaje z myślą o pecetach i konsoli Ouya, a jego premiera ma nastąpić 12 stycznia 2016 roku.

Microsoft rejestruje znak towarowy Fragments

Microsoft zarejestrował w Biurze Patentów i Znaków Towarowych USA nazwę Fragments. Klasyfikacja znaku sugeruje, że chodzi o grę wideo, a spostrzeżenie jednego z użytkowników Reddita wskazuje, iż moglibyśmy mieć do czynienia z produkcją związaną z technologią rzeczywistości rozszerzonej HoloLens (na jej zwiastunie jedno z ujęć pokazuje kobietę przeglądającą menu, w którym widnieje ikona pasująca do nazwy Fragments).

Źródło: Reddit - Wieści ze świata (That Dragon, Cancer; Square Enix; Fragments) 23/12/2015 - wiadomość - 2015-12-23
Źródło: Reddit

Wyprzedaż w sklepie Square Enix

W ostatnim czasie żadna firma nie rozdaje swoich gier w promocyjnych cenach tak zawzięcie jak Square Enix. Nie dość, że tytuły tej spółki są objęte świąteczną wyprzedażą na Steamie, a w dodatku dopiero co ruszyła akcja Humble Square Enix Bundle 3, to jeszcze wydawca serii takich jak Deus Ex, Final Fantasy, Hitman, Just Cause czy Tomb Raider zorganizował promocje we własnym sklepie dystrybucji cyfrowej. Upusty, dotyczące kilkudziesięciu produkcji należących do wymienionych wyżej cyklów (i nie tylko), sięgają 75%, a ceny są porównywalne z tymi na Steamie. Akcja potrwa do 5 stycznia.

Wieści ze świata (That Dragon, Cancer; Square Enix; Fragments) 23/12/2015 - ilustracja #2

Galeria filmów

Dziś nie mamy nowych screenów w galerii, ale polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: