Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka That Dragon, Cancer (PC)

That Dragon, Cancer

Niebanalna, narracyjna gra przygodowa z interfejsem point-and-click, przygotowana przez debiutujące studio Numinous Games przy wydatnym wsparciu użytkowników serwisu Kickstarter.

Przygodowe | point-and-click | crowdfunding | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka That Dragon, Cancer (PC)

data premiery gry:

12sty2016

PC

6paź2016

iOS

That Dragon, Cancer na PC i iOS to niecodzienna produkcja, którą można określić mianem prostej przygodówki. Tytuł został sfinansowany w serwisie Kickstarter, gdzie deweloperom udało się pozyskać ponad 100 tysięcy dolarów. Za projekt odpowiada studio Numinous Games, założone przez Ryana i Amy Green.

Fabuła

Tytuł opowiada o rodzinie, w której kilkunastomiesięczne dziecko choruje na raka i pozostało mu tylko kilka miesięcy życia. That Dragon, Cancer zostało oparte na prawdziwych wydarzeniach, gdyż Ryana i Amy spotkała właśnie taka tragedia. Dwanaście miesięcy po narodzinach ich syna Joela zdiagnozowano u niego śmiertelną chorobę, z którą walczył przez cztery lata, by w marcu 2014 roku ulec nowotworowi. Produkcja upamiętnia małego chłopca oraz inne zmarłe dzieci. Jednocześnie za jej pomocą deweloperzy chcieli pokazać, z czym tak naprawdę zmagają się rodzice opiekujący się umierającym potomkiem.

Mechanika

Rozgrywka w That Dragon, Cancer na PC i iOS nie wymaga od gracza zręczności, inteligencji i innych sposobów wykazywania się przed ekranem. Gameplay opiera się bowiem na wykonywaniu prostych czynności, np. na zabawie z dzieckiem. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a sterowanie korzysta z mechanizmów gatunku point-and-click. Według twórców głównym celem gry nie jest rozwiązywanie zagadek i łamigłówek, a po prostu uczestniczenie we wszystkich momentach, które czasami napawają nadzieją, radością, a innym razem są przygnębiające.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna That Dragon, Cancer na PC i iOS nie jest głównym atutem gry. Produkcja została stworzona w prostym stylu, charakteryzującym się brakiem rysów twarzy u wszystkich postaci. W połączeniu z wyjątkową ścieżką dźwiękową buduje to odpowiedni klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Gry podobne do That Dragon, Cancer

Wymagania wiekowe That Dragon, Cancer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe That Dragon, Cancer

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10

Premiera gry That Dragon, Cancer od studia Numinous Games
Premiera gry That Dragon, Cancer od studia Numinous Games

wiadomość12 stycznia 2016

Dziś premierę ma gra That Dragon, Cancer. Produkcja, której najbliżej gatunkowo do przygodówki, podejmuje smutny temat walki z rakiem.

Wieści ze świata (That Dragon, Cancer; Square Enix; Fragments) 23/12/2015
Wieści ze świata (That Dragon, Cancer; Square Enix; Fragments) 23/12/2015

wiadomość23 grudnia 2015

Dziś piszemy m.in. o artystycznej przygodówce That Dragon, Cancer, zarejestrowaniu przez Microsoft znaku handlowego Fragments oraz wyprzedaży w sklepie Square Enix. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
iOS