Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2014, 09:30

Escape Dead Island - poznaliśmy wymagania sprzętowe

Firma Deep Silver za pośrednictwem serwisu Steam ujawniła dzisiaj wymagania sprzętowe do planowanego na jesień Escape Dead Island. Nie są one zbyt wysokie; w produkcję Fatshark zagrają nawet posiadacze komputerów z kilkuletnim stażem.

ESCAPE DEAD ISLAND TO:

 1. drugi (obok Epidemic) z zapowiedzianych na ten rok spin-offów serii Dead Island
 2. przygodowa gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, tworzona przez Fatshark
 3. historia osadzona pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części
 4. duży nacisk na podupadające zdrowie psychiczne bohatera
 5. grafika stworzona przy użyciu techniki cel-shading

Escape Dead Island – kolejny po Dead Island: Epidemic spin-off popularnej serii rozpoczętej w 2011 roku przez Techland – zapowiedziane zostało zaledwie kilka dni temu, ale producenci już teraz postanowili podzielić się z graczami wymaganiami sprzętowymi za pośrednictwem serwisu Steam. Nie są one wygórowane; wygląda na to, że w najnowszą produkcję Fatshark będzie mógł zagrać każdy, dysponujący co najmniej solidnym sprzętem. Jest to zapewne zasługa ciekawej szaty graficznej, której twórcy zamiast kierować się w stronę maksymalnego realizmu wybrali nieco kreskówkowy styl. Niestety, w przeciwieństwie do innego wydawanego przez Deep Silver tytułu – Risen 3: Władcy TytanówEscape Dead Island nie zadziała na Windowsie XP.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Dual Core 2.4 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB
 3. Karta grafiki: kompatybilna z Shader 4.0 (GeForce 8300 lub Radeon HD 2400)
 4. System operacyjny: Windows Vista / Windows 7

Zalecane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Quad Core
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB
 3. Karta grafiki: 1 GB (GeForce GTX460 / Radeon HD6870 lub lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 7 (64 bit)
Escape Dead Island to drugi z zapowiedzianych na ten rok spin-offów popularnej serii. - Escape Dead Island - poznaliśmy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-07-06
Escape Dead Island to drugi z zapowiedzianych na ten rok spin-offów popularnej serii.

Planowane na jesień tego roku Escape Dead Island to przygodowa gra akcji, w której wcielimy się w reportera, chcącego udokumentować istnienie wirusa przemieniającego ludzi w zombie. Skupimy się w niej na unikaniu bezpośrednich starć, a w przerwach pomiędzy walką o przetrwanie doświadczymy psychodelicznych wizji, będących oznaką słabnącego zdrowia psychicznego naszego bohatera. Produkcję charakteryzuje ciekawa oprawa wizualna, stworzona przy użyciu techniki cel shading, zastosowanej chociażby w Borderlands czy Team Fortress 2. Za tytuł odpowiada Fatshark, studio mające na swym koncie między innymi za War of the Vikings.

 1. Oficjalna strona internetowa studia Fatshark
 2. Oficjalna strona internetowa wydawcy Deep Silver