Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2006, 10:37

autor: Krooliq

Eragon w zachodnich sklepach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj na półki zachodnich sklepów trafiła przygodowa gra akcji o nazwie Eragon. Program ukazał się w wersjach dedykowanych następującym platformom: PC, PlayStation 2, Xbox, Xbox 360, Game Boy Advance, NDS oraz PlayStation Portable.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj na półki zachodnich sklepów trafiła przygodowa gra akcji o nazwie Eragon. Program ukazał się w wersjach dedykowanych następującym platformom: PC, PlayStation 2, Xbox, Xbox 360, Game Boy Advance, NDS oraz PlayStation Portable. Firma CD Projekt, czyli polski dystrybutor gry, ustaliła datę rodzimej premiery tego tytułu na 1 grudnia bieżącego roku. Wspomniany termin dotyczy jedynie edycji PC. Niestety, na razie nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy pozostałe wersje ukażą się w naszym kraju.

Eragon w zachodnich sklepach - ilustracja #1

 

Dla niewtajemniczonych przypomnijmy, że fabuła gry została oparta o nadchodzący obraz kinowy pod tym samym tytułem, którego to scenariusz powstał w oparciu o bestsellerową powieść, autorstwa młodego pisarza Christophera Paoliniengo. Eragon to opowieść o młodym chłopaku, który pewnego dnia znajduje tajemniczy, niebieski kamień. Owe znalezisko okazuje się być jajem, z którego wykluwa się smoczyca...

Eragon w zachodnich sklepach - ilustracja #2

 

Szczegółowe informacje na temat omawianej produkcji znajdziecie na naszych łamach.