Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2020, 17:26

autor: "Vergil"

Epic Games wyda nowe gry twórców The Last Guardian, Control i Inside

Firma Epic Games poinformowała, że rozpoczyna działalność wydawniczą jako Epic Games Publishing. Pierwsze gry, które zostaną przez nią wydane, to nowe dzieła studiów Remedy Entertainment (Control), genDESIGN (The Last Guardian) i Playdead (Inside).

W SKRÓCIE:
  1. Epic Games rozpoczyna działalność wydawniczą pod szyldem Epic Games Publishing;
  2. pierwsze gry, które trafią do sprzedaży jej nakładem, to dwa tytuły od Remedy Entertainment, nowe dzieło studia Playdead, a także niezapowiedziana jeszcze produkcja zespołu genDESIGN;
  3. twórcy Maksa Payne’a pracują obecnie nad multiplatformową pozycją AAA i nieco mniejszą grą osadzoną w tym samym uniwersum.

Epic Games kontynuuje swoją ekspansję w branży gier wideo. Dzisiaj firma poinformowała, że jako Epic Games Publishing zamierza wejść z przytupem na rynek wydawniczy. Dlaczego z przytupem? Otóż jej nakładem do sprzedaży trafią produkcje, nad którymi obecnie pracują studia Remedy Entertainment (autorzy takich gier jak dwie części serii Max Payne, Alan Wake, Quantum Break czy Control), Playdead (w którego portfolio można znaleźć bestsellerowe Limbo oraz Inside), a także genDESIGN (założone przez Fumito Uedę, czyli „ojca” gier Ico, Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian).

Pierwsza z wymienionych ekip podzieliła się już wstępnymi informacjami na temat swoich nowych projektów (bo mowa nie o jednym, lecz o dwóch tytułach), natomiast druga opublikowała enigmatyczny teaser swojego nadchodzącego dzieła. Nim jednak przejdziemy do ich omówienia, rzućmy okiem na materiał wideo opublikowany przez Epic Games Publishing.

Autorzy Maksa Payne'a przygotowują dwie gry. Jedna z nich to „multiplatformowa produkcja klasy AAA”, która obecnie znajduje się w fazie preprodukcji. Jak za pośrednictwem serwisu Twitter poinformował Sam Lake, czyli dyrektor kreatywny w Remedy Entertainment, mowa o najambitniejszym projekcie w historii studia. Drugim dziełem tego zespołu wydanym przez Epic Games Publishing będzie natomiast osadzona w tym samym uniwersum pozycja mniejszego kalibru.

Obie gry będą korzystać z autorskiej technologii Northlight (znanej z Control czy Quantum Break) oraz trafią zarówno na komputery osobiste (trudno sobie wyobrazić, by pojawiły się gdziekolwiek poza Epic Games Store), jak i na konsole nowej generacji. Dla porządku należy dodać, że podczas gdy Epic Games Publishing pokryje wszelkie koszty związane z ich tworzeniem, Remedy Entertainment otrzyma połowę udziału w zyskach, zachowując wszelkie prawa do stworzonej marki. Takie same warunki wydawca zaoferował każdemu z deweloperów.

Epic Games wyda nowe gry twórców The Last Guardian, Control i Inside - ilustracja #1
Nowe dzieło twórców Ico, Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian wciąż pozostaje tajemnicą.

Studio Playdead zaprezentowało natomiast trwający piętnaście sekund i niemal całkowicie statyczny film. Choć nie ma w nim zbyt wiele treści, na jego podstawie można wywnioskować, że po raz kolejny otrzymamy klimatyczną platformówkę z charakterystyczną dla tego zespołu, niemal monochromatyczną grafiką. Zresztą spójrzcie sami:

Dzieło niezależnego japońskiego studia genDESIGN wciąż pozostaje tajemnicą. Na początku 2018 roku ekipa opublikowała jednak pierwszą grafikę, która może być z nim powiązana. Kilka miesięcy później Fumito Ueda przyznał natomiast, że jego zespół „testuje prototypy tytułu oraz szlifuje fundamenty planowanych systemów rozgrywki”, a projekt, nad którym pracuje, dorówna skalą jego poprzednim dokonaniom. Szczegóły znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości. Tymczasem warto jeszcze zaznaczyć, że nawiązanie przez Uedę i jego ekipę współpracy z Epic Games Publishing to kolejne (po tym, jak postanowił „pójść na swoje”) potwierdzenie, iż gra, nad którą pracuje, nie będzie produkcją ekskluzywną dla PlayStation 5 (co wcale nie oznacza, że nie pojawi się na konsoli Sony).

  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa
  2. Remedy Entertainment – oficjalna strona internetowa
  3. Playdead – oficjalna strona internetowa
  4. genDESIGN – oficjalna strona internetowa