Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2021, 15:13

Darmowe Enlisted otrzymało nowe pojazdy i bronie - jest ogromna aktualizacja

Strzelanka Enlisted doczekała się kolejnej aktualizacji. At the Reichstag Walls pozwala sprawdzić kampanię w Berlinie wszystkim graczom i wprowadza nowe bronie, pojazdy oraz oddziały.

Enlisted doczekało się kolejnej aktualizacji, zatytułowanej At the Reichstag Walls. Zgodnie z nazwą, główną atrakcją jest udostępnienie niemieckiej kampanii wszystkim uczestnikom beta-testów. Dotychczas sprawdzić ją mogły tylko osoby, które wsparły projekt w 2016 roku, ale teraz każdy może wziąć udział w walce o Reichstag. Przynajmniej częściowo, bo bez dostępu do zamkniętej bety nie otrzymujemy pełnego systemu progresji i musimy zadowolić się podstawowymi oddziałami 1. poziomu. Na pocieszenie potwierdzono, że postępy nie zostaną wyzerowane po zakończeniu zamkniętych beta-testów, a kampania będzie wówczas dostępna za darmo.

Prócz tego studio Darkflow Software wprowadziło nowości dla trzech dostępnych kampanii, tj. Battle of Berlin, Invasion of Normandy oraz Battle of Moscow. W każdej z nich znajdziemy nowe oddziały, uzbrojenie i pojazdy, w tym karabiny Gewehr 41 i M1A1 Thompson, kolejne miotacze ognia oraz czołgi T-34-85 (D-5T) i M24 Chaffee. Otrzymaliśmy też nieobecne wcześniej misje (plus cele dodatkowe dla tych starych) oraz garść rozmaitych poprawek, tak technicznych (lepsze renderowanie wolumetrycznej mgły), jak i związanych z rozgrywką (m.in. zmniejszono prędkość postaci w trakcie pływania oraz dodano menu szybkiego czatu). Pełną listę zmian znajdziecie we wpisie twórców w serwisie Reddit lub na oficjalnej stronie gry.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej