Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2021, 14:55

Ruszyła zamknięta beta kampanii Bitwa o Berlin w otwartej becie Enlisted

W miniony weekend ekipa ze studia Darkflow Software udostępniła wersję beta kolejnej kampanii w sieciowej strzelance Enlisted - Battle of Berlin. Niestety, jak na razie mogą się w niej bawić jedynie osoby, które zdecydują się na wydanie pieniędzy na specjalny pakiet, wcześniej wsparły finansowo powstanie projektu bądź wygrały darmowy dostęp.

W SKRÓCIE
  1. W grze Enlisted zadebiutowała kolejna kampania – Battle of Berlin (Bitwa o Berlin).
  2. Jak na razie trwają jej zamknięte beta-testy, dostępne jedynie dla osób, które wsparły finansowo projekt w 2016 roku, wygrały darmowy dostęp bądź zakupią specjalny pakiet.
  3. Kampania zostanie udostępniona dla każdego po zakończeniu wszystkich prób.

Osoby mające chociażby niewielką styczność z drugowojenną sieciową strzelanką Enlisted z pewnością wiedzą, że jest ona podzielona na kilka modułów. Każdy z nich skupia się na innym etapie wielkiego konfliktu z lat 1939-1945 i umożliwia rywalizację między różnymi armiami, w odmiennym otoczeniu oraz za pomocą innego sprzętu. Na start dostępne były tylko dwie tego typu „kampanie” - Invasion of Normandy (Inwazja na Normandię), w której mierzą się wojska amerykańskie i niemieckie, oraz Battle for Moscow (Bitwa o Moskwę), skupiająca się na rywalizacji Armii Czerwonej i Wermachtu. W ostatnich dniach ekipa ze studia Darkflow Software udostępniła kolejną, zatytułowaną Battle of Berlin (Bitwa o Berlin).

Ruszyła zamknięta beta kampanii Bitwa o Berlin w otwartej becie Enlisted - ilustracja #1
Walki o Berlin stanowiły finałowy akord II wojny światowej w Europie.

Świeżo dodana kampania przedstawia walkę o stolicę III Rzeszy między Rosjanami a Niemcami wiosną 1945 roku. Gracze mają okazję walczyć w okolicach tak znanych miejsc, jak Kancelaria Rzeszy, Moltkebrücke czy Opera Krolla. W ich ręce oddane zostały takie narzędzia mordu, jak czołg T-34-85, samolot IL-2-37, pistolet maszynowy MP 3008, czy w końcu potężny Panzerfaust 100. Dla wielu interesująca może być też nowa mechanika – karabiny Mosin oraz Gewehr otrzymały bagnety doskonale sprawdzające się na bliskich dystansach.

Jeśli na informację o debiucie nowej kampanii w Enlisted już szykowaliście się do wskoczenia do gry, to musicie trochę pohamować swój entuzjazm. Battle of Berlin mogą bowiem jak na razie uruchomić jedynie osoby, które wsparły projekt podczas akcji crowdfundingowej w 2016 roku, wygrały darmowy dostęp w miniony weekend bądź zakupią specjalny pakiet. Normalnie kosztuje on 64,98 euro, lecz obecnie można go dostać z 23-procentowym rabatem – za 50,03 euro (około 228 złotych). Prócz dostępu do Bitwy o Berlin gwarantuje on dwa specjalne oddziały (jeden dla Rosjan, a drugi dla Niemców), karabiny PPD-40 DSZ i MP 40/1, a także 600 sztuk złota.

Zanim jednak zdecydujecie się na kupno weźcie pod uwagę fakt, że obecnie nie można zbierać postępów w kampanii. Są to bowiem jedynie próby mające na celu testowanie map. Później rozpocznie się kolejny etap, podczas którego twórcy pragną sprawdzić balans progresu. W nim to rozwój będzie już wyglądał normalnie. Gdy wszystko już zostanie odpowiednio skonfigurowane, Battle of Berlin zostanie udostępnione wszystkim graczom.

Na ten moment wiadomo, że po premierze Battle of Berlin pozostanie nam czekać na debiut jeszcze jednej zapowiedzianej kampanii. Chodzi o Battle of Tunisia (Bitwę o Tunezję), opowiadającą o walkach między Niemcami a Brytyjczykami w Afryce Północnej w latach 1942-1943. Na większe szczegóły na jej temat musimy jednak nieco poczekać.

Przypominamy, że Enlisted jest dostępne na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Tytuł znajduje się obecnie w fazie otwartych beta-testów i jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

  1. Oficjalna strona gry Enlisted
  2. Enlisted - darmowy Battlefield, w którym i tak będziesz płacił