Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2013, 19:21

autor: sathorn

Eliminacje do rozgrywek trzeciego sezonu w League of Legends już w ten weekend w Warszawie

W dniach 25-27 stycznia 2013 roku w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach odbędą się europejskie eliminacje do rozgrywek League of Legends Championship Series. Szesnaście zespołów z całej Europy zmierzy się w pojedynku o wejście do tej niezwykle prestiżowej i atrakcyjnej z finansowego punktu widzenia ligi.

Już jutro w Warszawskich Złotych Tarasach spotkają się pretendenci do wzięcia udziału w trzecim sezonie League of Legends. Szesnaście składów przez trzy dni będzie walczyć o możliwość wejścia na wyżyny esportowej sceny, czyli do rozgrywek League of Legends Championship Series.

Walka o udział w LCS będzie z pewnością bardzo zacięta - Eliminacje do rozgrywek trzeciego sezonu w League of Legends już w ten weekend w Warszawie - wiadomość - 2013-01-24
Walka o udział w LCS będzie z pewnością bardzo zacięta

Turniej kwalifikacyjny potrwa od 25 do 27 stycznia i odbędzie się w warszawskim Mutikinie, zlokalizowanym w Złotych Tarasach. Lokalizacja ta jest już znana z organizowania rozmaitych imprez e-sportowych. Biorąc pod uwagę popularność League of Legends i ograniczoną liczbę miejsc w sali premierowej możemy spodziewać się tłoku przed wejściem.

Lista szesnastu drużyn, które pojawią się w Złotych Tarasach prezentuje się następująco:

Grupa A:

 1. Fnatic (Europa)
 2. Team ALTERNATE (Europa)
 3. GIANTS! Gaming (Hiszpania)
 4. Anexis eSports (Polska)
 5. Team Acer (Niemcy)
 6. LoLPro (Europa)
 7. DragonBorns.net (Polska)
 8. Millenium (Francja)

Grupa B:

Grupa C:

 • Copenhagen Wolves (Dania)
 • Trudniej Już Nie Będzie (Polska)
 • TNC Gaming (Francja)
 • Against All Authority (Francja)

Grupa D:

 • Team Solo Mebdi (Europa)
 • MeetYourMakers (Polska)
 • Mouseesports (Niemcy)
 • Elohell.net (Polska)
 • Mousesports
 • EloHell.net

Zagwarantowanie sobie miejsca w rozgrywkach LCS trzecim sezonie League of Legends to nie przelewki. Ekipy, które będą brały udział w tej prestiżowej lidzie zostaną przez firmę Riot Games zakontraktowane, co oznacza wysokie wsparcie finansowe – zarówno dla organizacji (drużyny), jak i samych graczy.

Rozgrywki grupowe będą odbywały się w systemie do jednego zwycięstwa – dwa najlepsze teamy awansują do fazy pucharowej. Każda ekipa, która wejdzie do półfinałów zagwarantuje sobie slot do rozgrywek LCS. O ostatnie miejsce powalczą cztery pozostałe drużyny. Turniej będą komentować: Phreak, Jatt, Deman, Qu1ksh0t, Joe Miller i Jason Kaplan. Wstęp jest darmowy.