Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2021, 10:28

autor: Aquma

Elder Scrolls 6 - gra może mieć mechaniki survivalowe i oryginalny system magii

Znana insiderka Tiffany Treadmore opublikowała w sieci kilka informacji dotyczących szóstej odsłony cyklu The Elder Scrolls. Wygląda na to, że produkcja może się doczekać sporych zmian w mechanice rozgrywki. Mowa np. o elementach survivalowych oraz oryginalnym systemie magii, który będzie wymagał kreślenia znaków.

W SKRÓCIE:

  1. przeciek dotyczący TES 6 sugeruje, że w grze pojawią się mechaniki survivalowe oraz nowy system magii polegający na kreśleniu run;
  2. informacje są jedynie plotkami – pochodzą od insiderki Tiffany Treadmore.

W sieci pojawił się przeciek dotyczący szóstej odsłony cyklu gier RPG The Elder Scrolls rozwijanego przez firmę Bethesda Softworks. Według doniesień produkcja ta wprowadzi spore zmiany w mechanice rozgrywki – doczekamy się m.in. elementów survivalowych oraz nowego systemu magii.

Pierwsza ze wspomnianych rzeczy nie jest wielką niespodzianką – Bethesda eksperymentowała z podobnym pomysłem w grze Fallout 4 i wprowadziła go także w swojej ostatniej produkcji, czyli Fallout 76. Przeniesienie tych rozwiązań na grunt fantasy nie będzie szczególnie trudne (moderzy od lat z powodzeniem wzbogacają poprzednie odsłony cyklu TESOblivion i Skyrim – o mechaniki głodu, pragnienia czy zimna).

Ciekawsze są informacje dotyczące magii, bowiem rzucanie czarów podobno ma wymagać kreślenia run myszą lub gałką analogową. Podobne rozwiązanie pojawiło się już w innych grach, takich jak Okami HD czy ARX Fatalis. Co ciekawe, druga z produkcji powstała w Arkane Studios, czyli firmie, która ponad dekadę temu została wykupiona przez ZeniMax Media (właściciela Bethesdy, który w zeszłym roku trafił w ręce Microsoftu). Jednak takie mechaniki nie zawsze cieszą się przychylnością większości graczy, więc trudno powiedzieć, czy faktycznie trafią do TES VI, jeśli nawet są testowane.

Warto odnotować, że źródłem przytoczonych powyżej informacji jest insiderka Tiffany Treadmore, której doniesienia w przeszłości kilkukrotnie się potwierdzały (chodzi m.in. o odwołanie E3 2020 oraz detale dotyczące jednego z eventów Nintendo Direct). Niewykluczone więc, że w tych plotkach kryje się jakieś ziarno prawdy, ale na wszelki wypadek podchodźcie do nich ostrożnie.

  1. The Elder Scrolls VI - jaki powinien być następca Skyrima?
  2. The Elder Scrolls – strona oficjalna