Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2009, 16:10

autor: Jiker

EA ujawnia datę premiery Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Poznaliśmy datę amerykańskiej oraz europejskiej premiery strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer 4: Tiberian Twilight. Koncern Electronic Arts poinformował, że oczekiwana przez fanów RTS-ów produkcja zostanie wysłana do sklepów odpowiednio 16 i 19 marca przyszłego roku. Dzieło studia EA Los Angeles zostanie wydane wyłącznie w wersji na komputery osobiste.

Poznaliśmy datę amerykańskiej oraz europejskiej premiery strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer 4: Tiberian Twilight. Koncern Electronic Arts poinformował, że produkcja trafi na sklepowe półki odpowiednio 16 (USA) i 19 marca (UE) przyszłego roku. Dzieło studia EA Los Angeles zostanie wydane wyłącznie w wersji na komputery osobiste.

Dodatkowo firma EA uruchomiła system zamówień przedpremierowych na C&C4. Osoby, które zdecydują się na ten ruch otrzymają automatyczne zaproszenie do beta testów trybu wieloosobowego nowej odsłony marki Command & Conquer oraz dodatkowe prezenty w postaci oficjalnej ścieżki dźwiękowej oraz dostępu do ekskluzywnej misji.

Gratyfikacje będą mogły uzyskać wszystkie osoby, które zdecydują się na złożenie preordera. Również klienci Sklepu gry-online, w którym grę można nabyć za równowartość 119,90 złotych (cena sugerowana przez EA kształtuje się na poziomie 139,90 złotych).

Natomiast jeszcze dzisiaj w Sieci opublikowany zostanie pierwszy zwiastun Command & Conquer 4: Tiberian Twilight przedstawiający właściwą rozgrywkę. Jego premiera odbędzie się podczas najnowszego odcinka cotygodniowego programu Gametrailers TV.

EA ujawnia datę premiery Command & Conquer 4: Tiberian Twilight - ilustracja #1

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight zostało oficjalnie zapowiedziane w lipcu bieżącego roku. Fabuła produkcji będzie rozgrywać się po wydarzeniach znanych z Tiberium Wars i zostanie osadzona w 2062 roku. W grze weźmiemy czynny udział w starciu pomiędzy dwoma rywalizującymi frakcjami – Global Defense Initiative oraz Brotherhood of Nod – które będą musiały szukać nowych sposobów na przetrwanie i zatrzymanie procesu zamiany Ziemi w nieprzystępne środowisko, za co odpowiedzialna jest krystaliczna struktura o nazwie Tyberium.

Tiberian Twilight będzie grą wymagającą stałego podłączenia do Internetu. Głównym tego powodem jest umieszczenie w dziele EA Los Angeles systemu nieustannie nadzorującego postępy gracza. Produkcja będzie ponadto oferować tryb kooperacji oraz możliwość toczenia potyczek sieciowych nawet dziesięciu osobom jednocześnie. Istotną nowością ma ponadto być podział jednostek i umiejętności na trzy główne klasy: ofensywną, defensywną i wsparcia.

C&C4 to kontynuacja Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium, wydanego w marcu 2007 roku, oraz jego bezpośredniego dodatku – Gniewu Kane’a, który został wprowadzony do sprzedaży rok później.

Z wczorajszych informacji Electronic Arts wynika, że tuż po ukończeniu produkcji gry spora część zespołu EA Los Angeles odpowiedzialnego za wyprodukowanie gry zostanie zwolniona. Powodem są niezadowalające zyski, jakie marka C&C przynosiła w ostatnich latach. Póki co nie wiemy, kto mógłby się zająć wsparciem Tiberian Twilight po jego premierze.