Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2008, 10:50

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

E-Sport - podsumowanie tygodnia (24 listopada - 1 grudnia)

Kilkanaście tysięcy ludzi, setki komputerów, kilometry kabli i Internet dzięki któremu kilka gigabajtów danych ściągniemy w kilka minut. Raj? Nie, w weekend zakończyła się największa impreza typu LAN na świecie - Dreamhack Winter.

Kilkanaście tysięcy ludzi, setki komputerów, kilometry kabli i Internet dzięki któremu kilka gigabajtów danych ściągniemy w kilka minut. Raj? Nie, w weekend zakończyła się największa impreza typu LAN na świecie - Dreamhack Winter.

Organizowany od kilku lat w szwedzkim Jönköping LAN przyciąga również profesjonalnych graczy. Podczas tegorocznej edycji odbyły się między innymi mocno obsadzone turnieje Warcrafta 3, Counter Strike’a 1.6 oraz Quake 3.

Tradycją już jest, że do Szwecji udają się Polscy gracze. Nie inaczej było tym razem, do Skandynawii wybrała się mocna reprezentacja zawodników znad Wisły. W ostatnim ważnym w tym roku turnieju Counter Strike 1.6 wystartowało Meet Your Makers w odświeżonym składzie. W turnieju Warcrafta brał udział zwycięzca zawodów na PGA – Tomasz ‘Terror’ Pilipiuk, a mocną i liczącą się na świecie grupę polskich graczy Quake 3 reprezentowali Maciej ‘av3k’ Krzykowski oraz tox1c i pod1.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (24 listopada - 1 grudnia) - ilustracja #1

Szwedzki klimat sprzyja naszym zawodnikom, z Jönköping wracamy z trzema medalami. Meet Your Makers wydaje się być na właściwej drodze do powrotu do wielkiej formy. W bardzo mocno obsadzonym turnieju, grając pierwszy raz z Filipem ‘pionasem’ Pionką, zajęli trzecie miejsce. Wygrało SK Gaming pokonując inny utytułowany zespół – Duńczyków z Mortal Team Work. Warto dodać, że wszystkie decydujące o ostatecznej klasyfikacji spotkania były niesamowicie wyrównane, zarówno SK Gaming jak MYM potrzebowały dogrywek aby sięgnąć po upragnione medale.

Świetnie zaprezentował się również av3k. Jeden z najlepszych graczy 1v1 na świecie potwierdził swoją znakomitą dyspozycję wygrywając turniej Quake 3 rozgrywany na modyfikacji vQ3. W finałowym pojedynku nie dał szans Kevinowi ‘stremx’ Beazie, wygrywając 2-0. W turnieju rozgrywanym na modzie CPMA bezkonkurencyjny okazał się reprezentant gospodarzy – fox w finale pokonując pod1’ego.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (24 listopada - 1 grudnia) - ilustracja #2

Wiele działo się również na krajowym podwórku. Wirtualni piłkarze zespołu D-Link PGS, notujący świetne wyniki w tym sezonie awansowali do finału ESL Major Series w FIFĘ 2008. Turniej z pulą nagród 2 tysięcy euro jest jednym z najbardziej prestiżowych na scenie. Już w najbliższą środę o 21.00 rozegrane zostanie decydujące spotkanie. Przeciwnikiem Polaków będą gracze SK Gaming z dwójką legendarnych bliźniaków: Hero i stylą na czele.

Nie milkną również echa po transferze Filipa ‘pionasa’ Pionki do Meet Your Makers. Obecnie trwają spekulacje kto zastąpi tego gracza w drugiej polskiej najlepszej drużynie – Frag Executors. Według najnowszych informacji będzie to Adam “ruloN” Wiśniewski, doświadczony zawodnik który ma za sobą występy w tak znanych polskich drużynach jak BenQ DELTAeSPORTS.COM, D-Link PGS czy … Frag Executors.

gry