Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2012, 13:05

autor: Michał "Muninn" Kowalski

Dzisiaj amerykańska premiera gry Kinect Star Wars. Zobacz, co sądzą o niej recenzenci z Zachodu

Dzisiaj amerykańska premiera gry Kinect Star Wars, stworzonej przez studio LucasArts. Oceny, jakie wystawili jej recenzenci z wielu branżowych serwisów informacyjnych, nie wywołują entuzjazmu, ale też nie odstraszają. W Polsce gra ukaże się 6 kwietnia.

Gra studia LucasArts, Kinect Star Wars, ma dzisiaj swoją amerykańską premierę. Ta przeznaczona na konsolę Xbox 360 produkcja osadzona jest, jak sama nazwa wskazuje, w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Produkcja jest zbiorem różnych mini-gierek, rozgrywających się w świecie Star Wars. W czasie zabawy przyjdzie nam m.in. walczyć mieczem świetlnym, zasiąść za sterami myśliwca X-Wing, oraz... zatańczyć. Sterowanie w grze polega na wykonywaniu odpowiednich ruchów i gestów przed kontrolerem Kinect. Nad grą pracowało ponoć 200 osób z ponad 10 zespołów deweloperskich.

Polscy gracze muszą poczekać do 6 kwietnia, by móc w domowym zaciszu używać Mocy i machać mieczem świetlnym. Tych, którzy z niecierpliwością oczekują tego tytułu, na pewno zainteresuje poniższe zestawienie. Zawiera ono oceny z różnych recenzji, prezentowanych na zachodnich serwisach internetowych. Cena gry wynosić będzie około 179 zł. Istnieje także możliwość zakupu Limitowanej Edycji konsoli Xbox 360, zawierającej, oprócz Kinect Star Wars, także kontroler Kinect oraz grę Kinect Adventures. Zestaw dostępny będzie w cenie około 1700 zł.

Eurogamer

Serwis Eurogamer wystawił grze ocenę 5/10, za jej główną wadę uważając niespójność oraz niezdarne, chaotyczne połączenie różnych rodzajów zabawy bez żadnego sensu i nadrzędnego celu. Główna rozgrywka recenzentowi nie sprawiła żadnej satysfakcji oraz przysporzyła więcej kłopotów, niż przyjemności. W jego opinii Kinect Star Wars jest stworzony niedbale i nieskładnie.

Dzisiaj amerykańska premiera gry Kinect Star Wars. Zobacz, co sądzą o niej recenzenci z Zachodu - ilustracja #1

VentureBeat

Ocena 70/100 wydała się sprawiedliwa recenzentowi z serwisu Venturebeat. Uznał on, że gra jest odpowiednią rozrywką dla dzieci, można ją zabrać także na imprezę. Według autora recenzji produkcja daje dużo rozrywki i satysfakcji z zabawy, więc ten tytuł powinna spodobać się wszystkim wielbicielom Gwiezdnych Wojen. Grze zarzucał nudną fabułę oraz nie do końca dopracowane sterowanie.

  1. Przeczytaj recenzję gry w serwisie Venturebeat
Dzisiaj amerykańska premiera gry Kinect Star Wars. Zobacz, co sądzą o niej recenzenci z Zachodu - ilustracja #2

Digital Spy

Brytyjski portal Digital Spy wystawił produkcji LucasArts 4 gwiazdki na 5. Recenzent nie miał większych zarzutów wobec gry, poza niewielkimi problemami z działaniem kontrolera Kinect. Za dobrą stronę gry uznał sposób narracji oraz wielość trybów zabawy i ich realizację, mimo że niektóre wyglądają na bardziej dopracowane od innych.

  1. Przeczytaj recenzję gry w serwisie Digital Spy
Dzisiaj amerykańska premiera gry Kinect Star Wars. Zobacz, co sądzą o niej recenzenci z Zachodu - ilustracja #3

ShopTo

Serwis ShopTo uznał grę za dobrą (uzyskała ocenę 4/6). Recenzent uważa, że tytuł jest świetną produkcją dla dzieci, a i dorośli miłośnicy uniwersum Gwiezdnych Wojen także znajdą w niej coś dla siebie. Fabuła określona została jako „średnia”, a sposób jej prezentacji – liniowy. Grę uznano za ponadprzeciętną, lecz nie rewelacyjną.

  1. Przeczytaj recenzję gry w serwisie ShopTo
Dzisiaj amerykańska premiera gry Kinect Star Wars. Zobacz, co sądzą o niej recenzenci z Zachodu - ilustracja #4

God is a Geek

Portal God is a Geek wystawił grze Kinect Star Wars ocenę 7/10, obniżając notę za brak trybu pojedynku jeden na jednego z użyciem mieczy świetlnych oraz zbytnie „zorganizowanie” systemu walki za pomocą tej kultowej broni białej. Ogólnie recenzent z rozczarowaniem uznał walkę za najsłabszy element gry. Na plus zaliczył produkcji poczucie humoru oraz skuteczność w zapewnianiu czystej, nieskrępowanej niczym rozrywki. Kinect Star Wars określone zostało jako tytuł wyrastający ponad przeciętność, zawierający mnóstwo ciekawych i wciągających mini-gierek, lecz ze zbyt krótką i nieabsorbują gracza warstwą fabularną.

  1. Przeczytaj recenzję gry w serwisie GodisaGeek
Dzisiaj amerykańska premiera gry Kinect Star Wars. Zobacz, co sądzą o niej recenzenci z Zachodu - ilustracja #5

Xbox360 Achievements

Surową ocenę grze wystawił portal Xbox360 Achievements45 punktów na 100 oznacza zaklasyfikowanie gry do kategorii „słabych”. Problemy ze sterowaniem, brak głębi oraz ciekawych, zapadających w pamięć doświadczeń są głównymi zarzutami recenzenta wobec Kinect Star Wars. Według niego gra nigdy nie powinna zostać wydana. Warstwy wizualna i dźwiękowa określone zostały jako „zadowalajace”, ale nie wybitne czy ponadprzeciętne. Najgorzej wypadła grywalność produktu. Sterowanie postacią jest, według opinii recenzenta, w większości przypadków nieodpowiednie i męczy gracza, zamiast dawać mu rozrywkę.

  1. Przeczytaj recenzję gry w serwisie xbox360 Achievements
Dzisiaj amerykańska premiera gry Kinect Star Wars. Zobacz, co sądzą o niej recenzenci z Zachodu - ilustracja #6
  1. Oficjalna strona studia LucasArts
  2. Oficjalna strona gry Kinect Star Wars
  3. Zobacz trailer gry Kinect Star Wars
  4. Star Wars Kinect w naszym serwisie sklep.gry-online.pl