Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2018, 10:20

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Dziś premiera Marvel's Spider-Man na PS4

Długo wyczekiwany debiut Człowieka-Pająka od Insomniac Games już dzisiaj. Marvel's Spider-Man cieszy się dobrymi ocenami i powinien spodobać się każdemu fanatykowi komiksów.

Od dziś posiadacze PlayStation 4 mogą się już swobodnie huśtać na sieci. - Dziś premiera Marvel's Spider-Man na PS4 - wiadomość - 2018-09-25
Od dziś posiadacze PlayStation 4 mogą się już swobodnie huśtać na sieci.

Dziś premiera najnowszej gry z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej. Marvel’s Spider-Man jest kolejną produkcją Insomniac Games, studia znanego z takich tytułów jak Ratchet & Clank czy Sunset Overdrive. Nowy Spidey jest jedną z ekskluzywnych propozycji dla posiadaczy PlayStation 4. Według pierwszych recenzji, gra spełniła oczekiwania i jest porównywana do serii Batman: Arhkam, uważanej do tej pory za najlepszą superbohaterską przygodę w świecie wirtualnej rozrywki. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze dwadzieścia minut kampanii fabularnej nowego dzieła Insomniac Games.

Pozytywny odbiór

Marvel’s Spider-Man zdołał zebrać kilka najwyższych not, a jego obecny wynik na Metacritic wynosi 87%. Recenzenci chwalą tytuł przede wszystkim za grywalność i mechanikę swobodnego poruszania się po mieście za pomocą pajęczych sieci. Mocną stroną produkcji jest również oprawa graficzna. W naszej recenzji UV podkreśla też świetny główny wątek fabularny i nieoczywiste role bohaterów. Do tego dochodzi kapitalny system walki i niewymuszony humor, co cieszy, szczególnie, że zawsze było to domeną produkcji Marvel Cinematic Universe - fani Człowieka-Pająka poczują się jak w domu. Naturalnie, tytuł nie ustrzegł się wad. UV narzekał na zbyt proste walki z bossami i powrót pewnego rodzaju wież obserwacyjnych - znanej i nielubianej formy odkrywania terenu.

Czy był downgrade?

Wiele osób jeszcze przed premierą obawiało się o downgrade graficzny. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Po wielu plotkach i lamentach graczy, Marvel’s Spider-Man wygląda na premierę bardzo dobrze. Naturalnie, widać różnice pomiędzy wersją na PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro. Najlepsze graficzne fajerwerki można zobaczyć dopiero odpalając tytuł na mocniejszej wersji konsoli. Nie zmienia to faktu, że na „zwykłym” PS4 gra również prezentuje się dobrze, przede wszystkim porównywalnie do jakości z trailerów. To, co rzuca się w oczy, to delikatne ocieplenie barw względem pierwszych pokazów. Poniżej możecie zobaczyć dwa filmy porównujące płynność i jakość grafiki na dwóch wariantach konsoli Sony, oraz na trailerze z E3 2017.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Marvel’s Spider-Man
  2. Recenzja gry Marvel’s Spider-Man