Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2013, 12:33

autor: eLCeBe

Dziś polska premiera Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

1 lutego 2013 to ważna data w kalendarzu każdego fana japońskich gier RPG. Dziś do kraju nad Wisłą, równocześnie z resztą Europy, trafił najnowszy hit od studia Level 5.

Logo Ni No Kuni: Wrath of the White Witch. - Dziś polska premiera Ni No Kuni: Wrath of the White Witch - wiadomość - 2013-02-01
Logo Ni No Kuni: Wrath of the White Witch.

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch oficjalnie debiutuje dziś w Polsce. Jest to japońska gra RPG autorstwa studia Level 5, znanego przede wszystkim z gier na przenośne konsole Nintendo i Sony (takich jak Professor Layton vs. Ace Attorney, Time Travelers czy Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies) oraz na konsole stacjonarne, takich jak Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King na PlayStation 2 lub White Knight Chronicles na PlayStation 3. Ni No Kuni: Wrath of the White Witch jest rozszerzoną wersją tego samego tytułu, który pojawił się po raz pierwszy na Nintendo DS w 2010 roku.

Dystrybutorem wydanego dziś w Polsce Ni No Kuni: Wrath of the White Witch jest firma Cenega Poland. Gra przeznaczona jest na PlayStation 3 i ukazała się w angielskiej wersji językowej. Cena została ustalona na 219,90 złotych (sprawdź, gdzie można kupić wersję pudełkową). Japońska premiera gry miała miejsce 17 listopada 2011.

Olivier, główny bohater gry. - Dziś polska premiera Ni No Kuni: Wrath of the White Witch - wiadomość - 2013-02-01
Olivier, główny bohater gry.

Dziś polska premiera Ni No Kuni: Wrath of the White Witch - ilustracja #3Ni No Kuni: Wrath of the White Witch opowiada historię 13-letniego chłopca o imieniu Olivier. Matka głównego bohatera umiera w wyniku dziwnej choroby, a pogrążony w rozpaczy młodzieniec przenosi się z pomocą swej pluszowej zabawki do magicznego świata. Tam dowiaduje się, że jego rodzicielka żyje. Co więcej – jest czarodziejką, walczącą ze złym magiem. Olivier postanawia odnaleźć matkę i pomóc jej w walce ze złem. Rozgrywka, jak w każdej typowej grze jRPG, podzielona jest na walkę i eksplorację świata. Oprawa graficzna utrzymana jest w kimacie anime, powstała przy współpracy ze studiem Ghibli, japońską wytwórnią filmową znaną choćby z takich produkcji, jak Mój sąsiad Totoro czy nagrodzony Oskarem Spirited Away.