Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 26 czerwca 2020, 15:00

autor: Karol Laska

Dzieci docenione przez Netflixa i Hollywood za przeróbkę filmu

Grupa młodych Nigeryjczyków postanowiła odegrać sceny ze zwiastuna filmu Tyler Rake: Ocalenie. Przeróbka zdobyła na tyle dużą popularność, że trafiła do samych producentów filmu, którzy postanowili odwdzięczyć się twórcom nagrania za kreatywność.

Dzieci docenione przez Netflixa i Hollywood za przeróbkę filmu - ilustracja #1
Obiektem przeróbek stał się amerykański blockbuster.

 

Tyler Rake: Ocalenie jest jednym z największych filmowych hitów Netflixa tego roku. W roli głównej zagrał znany z Thora Chris Hemsworth, a za produkcję dzieła odpowiadają bracia Joe i Anthony Russo, czyli twórcy dwóch najnowszych części Avengers.

Film zdobył dużą popularność na całym świecie i zebrał sporo pozytywnych opinii. Swoich wiernych fanów znalazł nawet w Nigerii. To właśnie tam grupa kreatywnych dzieciaków postanowiła odegrać w prowizoryczny sposób cały zwiastun dzieła – scena po scenie. W filmiku, zamiast imponujących widoków na rzekę z lotu ptaka, można oglądać kałużę, a pędzące samochody zastępują zwykłe taczki.

Nagranie to bardzo szybko zawładnęło Twitterem i spotkało się z entuzjastycznym odbiorem internautów. Swoją opinią podzielili się również sami braci Russo (oraz Netflix), a w ramach nagrody za dobrze wykonaną pracę postanowili zaprosić młodych twórców na oficjalny pokaz premierowy drugiej części filmu.

Nigeryjską grupę znaleźć możecie na Twitterze pod nazwą „ikorodu bois”. Tyler Rake: Ocalenie nie był pierwszy tytułem, który sparodiowali. Na swoim koncie mają chociażby własną wersję serialu Dom z papieru. Ta również osiągnęła spory sukces medialny, została nawet użyta w jednym z materiałów reportażowych BBC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.