Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2018, 18:00

autor: "Vergil"

Dying Light: Bad Blood debiutuje w Steam Early Access

Dying Light: Bad Blood od polskiego studia Techland zadebiutowało w Steam Early Access. Produkcja oparta na zasadach battle royale zabiera graczy do świata opanowanego przez żywe trupy, gdzie walczą o przetrwanie, starając się o miejsce w śmigłowcu ewakuacyjnym.

Przed chwilą do steamowego Wczesnego Dostępu trafiło Dying Light: Bad Blood, czyli multiplayerowa produkcja opracowana przez polskie studio Techland, oparta na zasadach battle royale. Grę można nabyć w ramach tak zwanego Pakietu Fundatora, który wyceniono na 19,99 dolarów – polscy gracze zapłacą za niego nieco mniej, bo 59,99 złotych. Oprócz omawianej pozycji, znajdziemy w nim również:

  1. Maski Złotego Fundatora;
  2. trzy ekskluzywne skróki dla broni (Golden Neckslicer, Golden Bonecleaver, Golden Skullopener);
  3. 1000 wirtualnych dolców do wykorzystania w sklepie gry;
  4. przepustkę na trzy dodatkowe skórki, które zostaną udostępnione w trzech nadchodzących miesiącach.

W fazie wczesnego dostępu Dying Light: Bad Blood doczeka się darmowych aktualizacji pod postacią zrzutów – znajdziemy w nich między innymi nowe mapy, przedmioty i postacie. Deweloperzy zamierzają wsłuchać się w opinie graczy, które wpłyną na rozwój ich dzieła oraz ostateczny kształt jego pełnej wersji. Ta ostatnia będzie natomiast dystrybuowana w modelu free-to-play, tak na komputerach osobistych, jak i na konsolach, a jej premiera ma nastąpić pod koniec bieżącego lub na początku 2019 roku. Poniżej znajdziecie świeży zwiastun oraz garść informacji na temat atrakcji przygotowanych przez studio Techland.

W zmaganiach w Dying Light: Bad Blood bierze udział dwunastu graczy walczących o przetrwanie w świecie opanowanym przez żywe trupy. Z zapowiadanych trzech trybów gry, czyli Rapid Looting, Allies & Traitors oraz Evacuation, ostał się ten ostatni, w którym toczymy krwawy bój o miejsce w śmigłowcu ewakuacyjnym.

Warto podkreślić, że na tle innych gier tego typu Dying Light: Bad Blood wyróżnia przede wszystkim obecność rozbudowanego systemu parkour, pozwalającego na błyskawiczne i efektowne przemieszczanie się po otoczeniu. Nie należy też zapominać, że z przeciwnikami (mniej lub bardziej żywymi) walczymy tu przede wszystkim przy użyciu broni białej.

Nawet w świecie opanowanym przez zombie człowiek człowiekowi wilkiem. - Dying Light: Bad Blood debiutuje w Steam Early Access - wiadomość - 2018-09-14
Nawet w świecie opanowanym przez zombie człowiek człowiekowi wilkiem.
  1. Dying Light: Bad Blood na Steamie
  2. Oficjalna strona internetowa gry Dying Light: Bad Blood