Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2011, 10:05

autor: Sarge

Dwa dodatki do Lionheart: Kings' Crusade i zmiana tytułu gry

Rzadko się zdarza, by gra mająca już za sobą swoją premierę zmieniała jeszcze tytuł. Tak się dzieje w przypadku Lionheart: Kings’ Crusade – strategii czasu rzeczywistego wydanej pod koniec zeszłego roku.

Rzadko się zdarza, by gra mająca już za sobą swoją premierę zmieniała jeszcze tytuł. Tak się dzieje w przypadku Lionheart: Kings’ Crusade – strategii czasu rzeczywistego wydanej pod koniec zeszłego roku.

Obecnie omawianej pozycji powinniście wypatrywać pod nazwą The Kings’ Crusade. Firma Paradox Interactive nie zdradziła konkretnych powodów takiej zmiany. Wydawcy jest o tyle łatwiej wykonać takie posunięcie, że gra jest wspierana systemem dystrybucji cyfrowej Steam, gdzie nie jest trudno o stosowną aktualizację.

Dwa dodatki do Lionheart: Kings' Crusade i zmiana tytułu gry - ilustracja #1

Przy okazji ogłoszono, że posiadacze The Kings’ Crusade na początku bieżącego roku mogą spodziewać się dwóch dodatków DLC wydłużających rozgrywkę. Pierwszy z nich został zatytułowany Arabian Nights i stanie się dostępny 8 lutego. Na temat jego zawartości nie znamy zbyt wielu szczegółów – wiadomo tylko, że całość skoncentruje się na wojskach Saracenów.

Teutonic Knights to drugi z zapowiedzianych rozszerzeń skupiający się na drugiej stronie konfliktu, czyli walecznych Krzyżowcach. Tutaj również nie zdradzono nic więcej – możemy się tylko domyślać, że chodzi o dodatkowe jednostki lub misje do kampanii dla jednego gracza. Dokładny termin wydania dodatku zostanie dopiero ujawniony.

The Kings’ Crusade jest najnowszą strategią czasu rzeczywistego autorstwa studia Neocore Games, odpowiedzialnego wcześniej za pozytywnie ocenianą grę Król Artur. Za sprawą najnowszej produkcji przenosimy się w czasy III Wyprawy Krzyżowej wcielając się w Ryszarda Lwie Serce. Na przestrzeni dwóch kampanii dla jednego gracza podbijamy nowe tereny, zarządzamy swoimi wojskami i zajmujemy się polityką. W Polsce produkt ten jest znany pod nazwą Lionheart: Wyprawy Krzyżowe i można go zakupić między innymi w Sklepie GRY-OnLine za 45,90 złotych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Lionheart: Wyprawy Krzyżowe

Lionheart: Wyprawy Krzyżowe