Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2021, 10:58

Dungeons & Dragons dostanie RPG-a AAA z otwartym światem

Dowiedzieliśmy się, że autorzy Defense Grid pracują nad grą RPG klasy AAA z otwartym światem, która osadzona będzie w jednym z uniwersów Dungeons & Dragons.

Znane z serii Defense Grid studio Hidden Path Entertainment pracuje nad wysokobudżetową grą RPG z otwartym światem, opartą na licencji Dungeons & Dragons. Zespół poszukuje obecnie pracowników do tego projektu. Z opublikowanych na stronie firmy ofert pracy wynika, że produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 4 oraz że pokierujemy w niej drużyną bohaterów.

Nie wiemy na razie, w jakim uniwersum D&D osadzona będzie ta gra. Obecnie największym wzięciem cieszy się świat Forgotten Realms, ale w przypadku tego projektu może być inaczej. Na czele zespołu odpowiedzialnego za fabułę stoi bowiem Whitney Beltrán, która współtworzyła nadchodzący dodatek Van Richten's Guide to Ravenloft do stołowego Dungeons & Dragons. Gotycki świat horroru Ravenloft rzadko pojawiał się w grach wideo, więc osadzenie tam akcji RPG-a Hidden Path Entertainment byłoby ciekawszą propozycją niż kolejna wizyta w Zapomnianych Krainach.

Do tej pory gracze mogli odwiedzić uniwersum Ravenloft cztery razy. W latach 90. ubiegłego wieku studio DreamForge Entertainment wypuściło dwa udane RPG-i oparte na tej licencji w postaci Ravenloft: Strahd's Possession oraz Ravenloft: Stone Prophet. W tej samej dekadzie ukazała się również bijatyka Iron & Blood: Warriors of Ravenloft. Ostatnio okazję do odwiedzenia tego świata mieliśmy w dodatku do Neverwinter.

Warto przypomnieć, że to tylko jeden z kilku projektów bazujących na licencji D&D, które znajdują się w produkcji. W zeszłym roku dużym sukcesem okazała się premiera wczesnej wersji Baldur’s Gate 3 w Steam Early Access. Obiecująco zapowiada się również Dungeons & Dragons: Dark Alliance, przy którym pomaga pisarz R. A. Salvatore, czyli jeden z najpopularniejszych autorów książek D&D.

Dungeons & Dragons dostanie RPG-a AAA z otwartym światem - ilustracja #1
Van Richten's Guide to Ravenloft ukaże się w maju tego roku.
  1. Dungeons & Dragons - strona oficjalna