Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1PC
Okładka Iron & Blood: Warriors of Ravenloft (PS1)
OkładkaIron & Blood: Warriors of Ravenloft (PS1)

Iron & Blood: Warriors of Ravenloft

Bijatyka opracowana przez firmę Take-Two Interactive, która przenosi nas do tytułowego świata Ravenloft. W Iron & Blood: Warriors of Ravenloft trafiamy w sam środek konfliktu pomiędzy siłami porządku i chaosu, których celem jest zdobycie pradawnych artefaktów.

Bijatyki | fantasy | Dungeons & Dragons | na 2 osoby | kooperacja

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Iron & Blood: Warriors of Ravenloft Premiera

31paź1996

PS1

7sty1997

PC

Gry podobne do Iron & Blood: Warriors of Ravenloft

Battle Arena Toshinden

Soul Blade

Bloody Roar 2: Bringer of the New Age

Iron & Blood: Warriors of Ravenloft jest bijatyką opracowaną przez firmę Take-Two Interactive. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC i PS1, a jej wydaniem zajęło się Acclaim Entertainment.

Fabuła

Akcja Iron & Blood: Warriors of Ravenloft została osadzona w tytułowym Ravenloft, czyli najmroczniejszym i najbardziej niebezpiecznym świecie uniwersum Advanced Dungeons & Dragons. Gracze trafiają w sam środek wojny toczonej przez siły porządku (przewodzi im pradawny wampir Strahd von Zarovich) i chaosu (na ich czele stoi Lord Soth), których celem jest zdobycie potężnych artefaktów.

Mechanika

Fundamentem rozgrywki w wydanym na platformie PC i PS1 Iron & Blood: Warriors of Ravenloft są starcia na arenach, toczone pomiędzy bohaterami (Luthor, Darius, Torgo, Erland, Ignatius, Red Cloud, Xenobia, Shinesta) i złoczyńcami (Ardus, Balok, Stellerex, Kaurik, Sasha, Urgo, Nym Pymplee, Balthazaar); ich listę uzupełnia czterech bossów, czyli Tantalus, Magog, Belial i Lord Strahd.

Oprócz standardowego zestawu mocnych i słabych ciosów oraz uników każdy z zawodników posiada ataki specjalne, które odblokowujemy, wygrywając pojedynki; dodatkowo w toku zmagań wojownicy awansują na kolejne poziomy doświadczenia, dzięki czemu rośnie ich potencjał bojowy. Nie bez znaczenia pozostają też wyżej wspomniane artefakty, które trafiają w nasze ręce, gdy spełnimy określone warunki; zapewniają one specjalne moce – przykładowo Ring of Teleportation przenosi zawodnika w dowolne miejsce, +4 Ring of Protection zapewnia zwiększoną wytrzymałość na obrażenia, Ring of Invisibility czyni zawodnika niewidzialnym, z kolei Tempest pozwala na przyzwanie chmur burzowych raniących oponenta piorunami.

Tryby gry

Iron & Blood: Warriors of Ravenloft posiada kilka wariantów rozgrywki. Z zasadami, jakimi rządzą się zmagania, zapoznajemy się w trybie treningowym, z kolei z drugim graczem lub zawodnikiem kontrolowanym przez Sztuczną Inteligencję możemy się zmierzyć w module Head to Head. Oprócz tego tytuł zawiera fabularną kampanię (Campaign Mode), którą możemy rozegrać w towarzystwie drugiej osoby lub AI.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC i PS1 Iron & Blood: Warriors of Ravenloft posiada trójwymiarową grafikę; animacje postaci zostały wykonane przy użyciu techniki motion capture. Co ciekawe, tytuł miał początkowo trafić również na konsole 3DO M2 oraz Sega Saturn.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Wymagania wiekowe Iron & Blood: Warriors of Ravenloft: 16+

PS1
PC