Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2014, 21:03

autor: luckie

DriveClub dostaje drugą szansę. Top 10 UK (23 - 29 listopada)

W minionym tygodniu najlepiej sprzedającą się grą na Wyspach Brytyjskich było Call of Duty: Advanced Warfare. Tym razem jednak ciekawsze jest miejsce ósme, na które niespodziewanie wskoczyła niezbyt udana samochodówka DriveClub.

Po ubiegłotygodniowej dominacji Grand Theft Auto V na rynku brytyjskim, do laur wróciło Call of Duty: Advanced Warfare – zwłaszcza wśród tamtejszych użytkowników Xboksa 360. W tygodniu od 23 do 29 listopada 2014 roku gra studia Rockstar spadła na trzecią pozycję na liście najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, po drodze ustępując miejsca nowej FIF-ie. Mimo to, jeśli spojrzeć na sytuację pod kątem finansów, to najlepiej zarabiającą pozycją było właśnie GTA V w wydaniu na PS4.

Poza podium, ale wciąż wysoko, znalazły się dwie nowe produkcje ze stajni firmy Ubisoft – Far Cry 4 i Assassin’s Creed: Unity. Obie jednak zaliczyły niewielki spadek, odpowiednio o jedno i dwa oczka. Zdaje się też, że Wyspiarze polubili japoński hit Pokemon Omega Ruby i bliźniaczy Pokemon Alpha Sapphire, wydane ekskluzywnie na Nintendo 3DS.

Godny odnotowania jest także gwałtowny przypływ popularności samochodówki DriveClub, która z 33 miejsca w tygodniu 16-22 listopada na liście Charttrack, teraz znalazła się w pierwszej dziesiątce. Może mieć to związek z tym, że w ramach rekompensaty za kiepski start produkcji w zeszły piątek twórcy oddali posiadaczom gry dwa darmowe dodatki DLC, które wstępnie planowano umieścić w przepustce sezonowej.

1.

Call of Duty: Advanced Warfare

2.

FIFA 15

3.

Grand Theft Auto V

4.

Far Cry 4

5.

Assassin’s Creed: Unity

6.

Pokemon Omega Ruby

7.

Pokemon Alpha Sapphire

8.

DriveClub

9.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

10.

Minecraft: Xbox Edition