Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 marca 2020, 13:07

autor: Froozyy

Dragon's Lair (Netflix) - Ryan Reynolds najpewniej zagra w adaptacji kultowej gry

Netflix stworzy aktorską adaptację kultowej gry Dragon's Lair z lat 80. W głównej roli rycerza Dirka najprawdopodobniej zobaczymy Ryana Reynoldsa.

Dragons Lair (Netflix) - Ryan Reynolds najpewniej zagra w adaptacji kultowej gry - ilustracja #1
Netflix stworzy adaptację kultowej gry z lat 80.

Wczoraj poinformowano, że Netflix stworzy aktorską adaptację gry Dragon’s Lair z 1983 roku opowiadającą klasyczną historię rycerza ratującego księżniczkę ze szponów zła. Jak donosi serwis Hollywood Reporter, w głównej roli Dirka zobaczymy najprawdopodobniej Ryana Reynoldsa (grał m.in. w Deadpoolu oraz Tedzie).

Za produkcję filmu odpowiadają Don Bluth (autor grafik do gry Dragon’s Lair), Roy Lee (pracował m.in. przy To i Lego: Przygodzie), Trevor Engelson (Twój na zawsze, Outpost 37), Gary Goldman (Anastazja, Zakochany pingwin), Jon Pomeroy (Calineczka, Amerykańska opowieść) oraz wspomniany już Ryan Reynolds. Scenariusz opracują bracia Daniel oraz Kevin Hageman (Lego: Przygoda). Póki co nie podano więcej szczegółów.

Dragon’s Lair pierwotnie ukazało się na automatach w salonach gier w 1983 roku. Oryginalna część doczekała się swojego portu na komputery osobiste dopiero w 1989 roku. Produkcja opierała się wyłącznie na tzw. quick time eventach, podczas których gracz musiał wciskać odpowiednie przyciski pojawiające się na ekranie. Twórcy postawili na połączenie ręcznie rysowanej animacji z klipami wideo, co bardzo przypadło do gustu graczom. Tytuł doczekał się kilku kolejnych odsłon, a także reedycji na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz Nintendo DS.