Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2020, 11:58

autor: Adrian Werner

Dragon Ball Z Kakarot - sprzedano ponad milion egzemplarzy w tydzień

Firma Bandai Namco Entertainment poinformowała, że w ciągu tygodnia od premiery Dragon Ball Z: Kakarot rozeszło się w ponad 1,5 mln egzemplarzy gry.

Gra Dragon Ball Z: Kakarot okazała się sporym sukcesem. - Dragon Ball Z Kakarot - sprzedano ponad milion egzemplarzy w tydzień - wiadomość - 2020-02-10
Gra Dragon Ball Z: Kakarot okazała się sporym sukcesem.

Firma Bandai Namco Entertainment ma powody do zadowolenia. Wydawca właśnie pochwalił się, że gra Dragon Ball Z: Kakarot przez pierwszy tydzień od premiery rozeszła się w ponad 1,5 mln egzemplarzy.

Wyniki gier Dragon Ball po pierwszym tygodniu na rynku:
  1. Dragon Ball Z: Kakarot (2020 r.) – 1,5 mln egz.
  2. Dragon Ball FighterZ (2018 r.) – 2 mln egz.
  3. Dragon Ball: Xenoverse (2016 r.) – 1,4 mln egz

Gra zadebiutowała 17 stycznia, równocześnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Od premiery minęły już ponad trzy tygodnie, więc obecnie bez wątpienia wyniki sprzedaży są jeszcze wyższe niż w komunikacie prasowym Bandai Namco Entertainment.

Wydawca nie podał, jak poradziły sobie wersje na poszczególne platformy sprzętowe. Jedynymi danymi, jakimi dysponujemy, są szacunkowe wyniki z płatnej wersji serwisu SteamSpy, według których Dragon Ball Z: Kakarot znalazło do tej pory 321 tys. nabywców na PC.

Gra nie tylko okazała się sukcesem kasowym, ale spotkała się również z dosyć ciepłym przyjęciem mediów branżowych. Według serwisu Metacritic wersja na Xboksa One posiada średnią recenzji na poziomie 74%, podczas gdy wydania na PC oraz PlayStation 4 oceniono na 72%. Bardziej surowy był nasz redaktor, który wystawił tytułowi notę 6.0/10.

Dragon Ball Z: Kakarot wyraźnie spodobało się również graczom pecetowym. Na Steamie aż 92% ocen użytkowników jest pozytywnych.

Warto na koniec wspomnieć, że to kolejny sukces adaptacji tej marki dla firmy Bandai Namco Entertainment. Wydana w styczniu 2018 roku bijatyka Dragon Ball FighterZ w pierwszym tygodniu od premiery rozeszła się w ponad 2 mln egzemplarzy. Natomiast w 2016 r. po kilku dniach od debiutu Dragon Ball: Xenoverse 2 do sklepów powędrowało 1,4 mln sztuk gry.

  1. Oficjalna strona Dragon Ball Z: Kakarot
  2. Recenzja gry Dragon Ball Z: Kakarot – pięć dni dobrze się bawiłem w przeciętnej grze
  3. Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2020-02-10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot