Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2017, 10:34

autor: Adrian Werner

Dragon Ball FighterZ na 28-minutowym zapisie rozgrywki

Do sieci trafił trwający ponad 28 minut zapis rozgrywki z Dragon Ball FighterZ, czyli mordobicia, nad którym pracują autorzy serii Guilty Gear oraz BlazBlue.

Targi E3 mamy już dawno za sobą, ale do sieci wciąż trafiają świeże materiały z tej imprezy. Najnowszym tego owocem stał się obszerny zapis rozgrywki z Dragon Ball FighterZ, czyli bijatyki autorstwa studia Arc System Works, znanego z serii Guilty Gear oraz BlazBlue.

Film trwa ponad 28 minut i opatrzony jest komentarzem jednego z twórców. Pozwala on sobie wyrobić całkiem niezłe pojęcie o kierunku, w którym zmierza ten projekt. Materiał został opublikowany przez serwis Zerod0wn Gaming.

Dragon Ball FighterZ na 28-minutowym zapisie rozgrywki - ilustracja #1
DRAGON BALL FIGHTERZ W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Arc System Works
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: bijatyka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: początek 2018 r.

Zapis rozgrywki pozwala przede wszystkim docenić wyśmienitą oprawę graficzną. Wszystkie jej elementy, zarówno postacie, jak i lokacje, są trójwymiarowymi obiektami, ale całość opracowano tak, aby udawała kreskówkę 2D. Wyszło to autorom doskonale, dając grę, która z jednej strony przypomina animowany pierwowzór, ale z drugiej zapewnia swobodę pracy kamery typową dla 3D. Zespół po raz pierwszy wykorzystał tę technikę w 2014 roku w Guilty Gear Xrd -SIGN-, ale Dragon Ball FighterZ prezentuje się jeszcze lepiej.

Przypomnijmy, że Dragon Ball FighterZ zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić na początku przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona studia Arc System Works