Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 20:11

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Dragon Age: Inkwizycja – zapowiedziano nowy dodatek zatytułowany Zstąpienie

Studio BioWare ujawniło informacje na temat kolejnego dodatku do gry Dragon Age: Inkwizycja. Rozszerzenie zatytułowane Zstąpienie (ang. The Descent) ukaże się 11 sierpnia (we wtorek) na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, pozwalając graczom ponownie udać się na Głębokie Ścieżki.

Kanadyjczycy ze studia BioWare szykują dla fanów Dragon Age: Inkwizycja kolejne rozszerzenie. Dodatek pod tytułem Zstąpienie (ang. The Descent) zadebiutuje w przyszły wtorek, 11 sierpnia, na pecetach i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. W przypadku posiadaczy ostatniej z wymienionych platform całość ukaże się najpewniej po aktualizacji PS Store, czyli dzień później. Osoby wyposażone w konsole poprzedniej generacji niestety będą musiały obejść się smakiem, ponieważ już na początku lipca deweloperzy ujawnili, że w przyszłości zabraknie dodatków fabularnych dedykowanych konsolom X360 oraz PS3.

W przypadku omawianego DLC gracze ponownie udadzą się na Głębokie Ścieżki, aby odkryć źródło zagadkowych trzęsień zagrażających istnieniu krainy Thedas. Zainteresowani zwiedzą podczas tej niebezpiecznej wyprawy rozległe, pełne pomiotów jaskinie, które – zgodnie z oficjalną zapowiedzią – mają być dla Inkwizycji bardzo dużym wyzwaniem. Co więcej, Zstąpienie pozwoli na lepsze poznanie historii krasnoludów, jak również na zdobycie niezwykle wartościowych łupów.

U góry newsa umieściliśmy zwiastun tego dodatku. Jego cena na razie pozostaje tajemnicą, chociaż wiadomo, że abonenci EA Access będą mogli liczyć na stosowną, 10-procentową obniżkę.