Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 21:07

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mega Man Legacy Collection trafi na rynek pod koniec sierpnia

Mega Man Legacy Collection, zestaw zawierający sześć pierwszych głównych odsłon serii Mega Man, ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych 25 sierpnia.

Firma Capcom ujawniła datę premiery Mega Man Legacy Collection. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych 25 sierpnia bieżącego roku, w cenie 14,99 euro (około 62 zł). Termin ten tyczy się wydania cyfrowego. Z kolei na początku 2016 roku (dokładna data nie jest znana) pojawi się także wersja pudełkowa na najnowszych urządzeniach firm Sony i Microsoft oraz na handheldzie 3DS (kieszonsolka również wtedy doczeka się edycji w cyfrowej dystrybucji). Cena Mega Man Legacy Collection w pudełkach została ustalona na 29,99 dolarów (około 115 zł), ale nie wiemy czy to wydanie pojawi się w Europie. Obecnie Capcom wspomina jedynie o Ameryce Północnej.

W Mega Man Legacy Collection znajdziemy sześć odsłon serii. - Mega Man Legacy Collection trafi na rynek pod koniec sierpnia - wiadomość - 2015-08-05
W Mega Man Legacy Collection znajdziemy sześć odsłon serii.
Mega Man Legacy Collection w skrócie:
  • Gatunek: platformówka 2D
  • Deweloper: Capcom
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, 3DS
  • Data premiery: 25 sierpnia 2015 roku (PC, XOne i PS4, wersja na 3DS-a ukaże się na początku 2016 roku)

Mega Man Legacy Collection będzie pakietem zawierającym sześć pierwszych, głównych części serii Mega Man, a więc: Mega Man (1987 rok), Mega Man 2 (1988 rok), Mega Man 3 (1990 rok), Mega Man 4 (1991 rok), Mega Man 5 (1992 rok) oraz Mega Man 6 (1993 rok). Wszystkie produkcje zostaną lekko podrasowane graficznie, pojawi się możliwość posłuchania ścieżek dźwiękowych przez dostępny w grze odtwarzacz, otrzymamy tryb Challenge i kilka innych usprawnień. Będzie to więc znakomita okazja do nadrobienia zaległości, ewentualnie przypomnienia sobie klasyków.

Mega Man Legacy Collection trafi na rynek pod koniec sierpnia - ilustracja #2

Mega Man to jedna z najsłynniejszych serii gier wideo. Pierwsza odsłona ukazała się w 1987 roku, a do tej pory na rynku pojawiło się ponad pięćdziesiąt tytułów sygnowanych tą marką, które łącznie sprzedały się w ponad 30 milionach egzemplarzy. Oprócz gier, Mega Man zagościł także w serialach animowanych, komiksach i nie tylko.