Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2014, 09:50

Dragon Age: Inkwizycja - nowy trailer przedstawia trzech towarzyszy

W opublikowanym przez studio BioWare w serwisie YouTube materiale możemy zobaczyć trzech z dziewięciu dostępnych w grze Dragon Age: Inkwizycja towarzyszy - potężnego Żelaznego Byka, elfią łuczniczkę Serę oraz maga Doriana.

Ostatnimi czasy przeżywamy natłok wiadomości związanych z trzecią częścią serii Dragon Age: w ostatnich dwóch tygodniach mogliśmy się dowiedzieć się między innymi czegoś na temat długości gry, wymagań sprzętowych na PC czy rozdzielczości na konsolach. Teraz z kolei wydawca Inkwizycji, firma Electronic Arts, udostępnił w serwisie YouTube krótki materiał, przybliżający nam sylwetki trzech z dziewięciu dostępnych towarzyszy.

Filmik z polskimi napisami możecie zobaczyć powyżej. Poza dostępnymi dla głównego bohatera trzema klasami przedstawiono w nim Żelaznego Byka z rasy qunari, elfkę Serę oraz maga Doriana. Pierwszy z nich to charyzmatyczny przywódca najemników, którego zdecydowanie najsilniejszą stroną są potyczki w zwarciu. Druga z zaprezentowanych postaci preferuje pozostawanie poza centrum bitwy, skąd może sprawnie przerzedzać szeregi wroga przy pomocy łuku. Z kolei zadaniem Doriana jest wspieranie drużyny poprzez używanie magii do kontrolowania pola walki. Na trwającym trzy minuty materiale możemy także zobaczyć pokrótce, jak każdy z tych towarzyszy prezentuje się podczas rozgrywki. Przypomnijmy, że poza przedstawionymi na filmiku postaciami do swojej drużyny będziemy mogli dołączyć jeszcze sześciu bohaterów, opisanych w naszym kompendium. Do premiery Inkwizycji jeszcze prawie miesiąc – kto wie, może Electronic Arts uraczy nas kolejnymi filmikami poświęconymi dostępnym kompanom.

Żelazny Byk dzięki swojej nieprzeciętnej sile będzie niepowstrzymany w walce w zwarciu. - Dragon Age: Inkwizycja - nowy materiał przedstawia trzech towarzyszy - wiadomość - 2014-10-22
Żelazny Byk dzięki swojej nieprzeciętnej sile będzie niepowstrzymany w walce w zwarciu.

Dragon Age: Inkwizycja, gra z gatunku cRPG autorstwa studia BioWare (odpowiedzialnego m.in. za trylogię Mass Effect czy dwie części Knights of the Old Republic), zadebiutuje w Polsce 20 listopada. Będzie to trzecia odsłona serii, zapoczątkowanej w 2009 roku przez Dragon Age: Początek. Możliwość zagrania w Inkwizycję otrzymają posiadacze PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dragon Age: Inkwizycja
  2. Oficjalna strona internetowa studia BioWare
  3. Graliśmy w Dragon Age: Inkwizycja – piękne widoki, rozbudowany świat i garść błędów