Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2011, 12:48

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Double Fine Productions i Pixar przygotowują gry na Kinecta dla dzieci

Tim Schafer, jedna z legend branży elektronicznej rozrywki, planuje wraz ze studiem Double Fine Productions grę dla dzieci przeznaczoną na Kinecta. Atrakcje dla najmłodszych wykorzystujące kontroler Microsoftu planują także Pixar, Sesame Workshop oraz National Geographic. Szykuję się złota era dla kilkuletnich graczy?

Firma Double Fine Productions pod przewodnictwem samego Tima Schafera, a także studio Pixar, produkujące filmy animowane, planują wypuszczenie dwóch ciekawych pozycji, dedykowanych najmłodszym graczom. Koncern Microsoft nawiązał także owocną współpracę z Sesame Workshop oraz National Geographic.

Double Fine Productions i Pixar przygotowują gry na Kinecta dla dzieci - ilustracja #1

Double Fine Happy Action Theater - tak nazywa się kolejna, po Sesame Street: Once Upon a Monster, produkcja skierowana do dzieci i tworzona przez Double Fine Productions. Tytuł składać się będzie z 18 różnych „aktywności”, które ciężko nazwać mini-gierkami, ponieważ podczas zabawy nie są wyznaczone żadne zasady, nie możemy też przegrać. Do dyspozycji będą m.in. kopanie balonów, zabawa sztucznymi ogniami czy gabinet krzywych zwierciadeł. Każda z aktywności zaangażuje gracza na 2-3 minuty, czyli mniej więcej tyle, na ile przeciętny 3-4 latek może się skupić. Przy pomocy Kinecta nasz Xbox 360 wyświetli na ekranie telewizora obraz pomieszczenia, w którym aktualnie się znajdujemy i naniesie na niego elementy interaktywne. Co ciekawe, ekipie Double Fine udało się nieco ulepszyć możliwości Kinecta, co pozwoliło na zwiększenie liczby wykrywanych jednocześnie graczy z dwóch do czterech. Cytując samego Tima Schafera: „Double Fine Happy Action Theater to gra dla trzylatków, lub pijanych dwudziestolatków bawiących się w akademikach”.

Double Fine Productions i Pixar przygotowują gry na Kinecta dla dzieci - ilustracja #2

Kolejną z nadchodzących atrakcji dla najmłodszych użytkowników konsoli Xbox 360 jest gra Pixara o tytule roboczym Rush. Tytuł ten pozwoli na „zeskanowanie się” do światów przedstawionych m.in. w takich animacjach jak Iniemamocni, Odlot, Ratatuj, Toy Story 3 czy Auta 2. Sama zabawa polegać będzie na wykonywaniu szeregu wyzwań na czas. Data premiery została ustalona na wiosnę 2012 roku.

Double Fine Productions i Pixar przygotowują gry na Kinecta dla dzieci - ilustracja #3

Microsoft nie ustaje jednak w wysiłkach, aby zapewnić sobie względy kilkulatków. Dzięki nawiązaniu współpracy z Sesame Workshop doczekamy się także dwóch projektów związanych z kultową Ulicą Sezamkową. Jednym z nich będzie Kinect Sesame Street TV – jeden sezon Ulicy Sezamkowej pozwalający dzieciom na interakcję przy pomocy Kinecta. Drugi projekt, póki co opatrzony nazwą kodową Project Columbia, ma pomóc maluchom w „nauce poprzez zabawę”, nagradzając zrozumienie i skupienie, jednocześnie oferując dziecku rozrywkę. Oczywiście w otoczeniu postaci takich jak Elmo, Ernie czy Ciasteczkowy Potwór.

Wreszcie Microsoft we współpracy z National Geographic wypuści na rynek Kinect Nat Geo TV - kolejny produkt skierowany do najmłodszych, który pozwoli im na odkrywanie świata, pod warunkiem posiadania zestawu składającego się z Kinecta, Xboksa 360 i telewizora.

Double Fine Productions i Pixar przygotowują gry na Kinecta dla dzieci - ilustracja #4

Wyżej opisane atrakcje z pewnością nie zawładną sercami hardkorowych graczy, pamiętajmy jednak w jakich odbiorców celuje Microsoft wydając te tytuły. Na dobrą sprawę na rynku gier dla dzieci do 5 roku życia panuje obecnie zupełna pustka. Wiele wskazuje na to, że producentowi Xboxa 360 uda się tą niszą zawładnąć, głównie dzięki specyfice Kinecta często wyszydzanego przez graczy starszych stażem.