Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2014, 16:35

autor: Ender

Dota 2 – zawody The International 2014 z największą pulą nagród w historii e-sportu

Dzięki świetniej sprzedaży wirtualnego Compendium dla gry Dota 2, pula nagród w tegorocznej edycji turnieju The International przekroczyła sumę 10 milionów dolarów, co jest rekordem w historii e-sportowej rywalizacji. Finał zawodów odbędzie się w Seattle, w dniach 18-21 lipca.

Po odblokowaniu kolejnych pułapów fiansowych nagród w turnieju, posiadacze Kompendium zyskują także bonusy w grze - Dota 2 – zawody The International 2014 z największa pulą nagród w historii e-sportu - wiadomość - 2014-06-28
Po odblokowaniu kolejnych pułapów fiansowych nagród w turnieju, posiadacze Kompendium zyskują także bonusy w grze

Na początku maja, podobnie jak w zeszłym roku, Valve zdecydowało się dać szansę fanom Doty 2 na całym świecie, by powiększyli sumę dostępnych nagród pieniężnych, które będzie można zgarnąć podczas oficjalnego turnieju gry The International 2014, rozpoczynającego się 18 lipca w Seattle. Wszystko to dzięki zakupowi wirtualnego przedmiotu o nazwie Kompendium, kosztującego 7,19 euro (ok. 35 zł). Jest on interaktywnym programem, pozwalającym śledzić informacje oraz statystyki związane z tegorocznym The International, zbierać cyfrowe karty zawodników oraz stawiać na konkretne teamy i przewidywać wynik kolejnych meczów.

Jedna czwarta zysków ze sprzedaży Kompendium trafia do puli nagród w zawodach The International, które powiększają wyjściową kwotę zarezerwowana przez Valve, wynosząca 1,6 miliona dolarów. Organizator zawodów z dumą ogłosił, że zebrane w ten sposób fundusze przekroczyły właśnie pułap 10 milionów dolarów. Oznacza to, że suma nagród podczas The International 2014 będzie najwyższa w historii całej światowej e-sportowej rywalizacji. Do tej pory żadna impreza dla wirtualnych sportowców nie oferowała tylu pieniędzy swoim uczestnikom.

Dla porównania warto przypomnieć, że podczas The International 2013 gracze walczyli zaledwie o 2,87 miliona dolarów. Pięciokrotnie wyższa stawka z pewnością wpłynie na wyobraźnię fanów Doty 2 i przyczyni się do dalszej popularyzacji tytułu. Mimo, że gry z gatunku MOBA należą do jednych z najbardziej nieprzyjaznych produkcji dla początkujących graczy, w Dotę 2 regularnie grywa ponad osiem milionów osób na całym świecie.

Tegoroczna edycja turnieju The International odbędzie się w hali widowiskowej KeyArena w amerykańskim Seattle, w dniach 18-21 lipca. W zawodach weźmie udział 16 najlepszych drużyn świata. 11 zostanie zaproszonych przez organizatorów, cztery kolejne zostały wyłonione w kwalifikacjach regionalnych, które trwały w dniach 12-27 maja. Ostanie miejsce w konkursie przypadło jednej drużyn, która zajęła drugie miejsce w swoim regionie.

  1. Oficjalna strona zawodów The International 2014
  2. Recenzja gry Dota 2 - MOBA dla wymagających