Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2015, 13:08

autor: Arantasar

Dota 2 – mistrzostwa The International z największą pulą nagród w historii e-sportu

The International, międzynarodowe mistrzostwa w grze Dota 2, mogą poszczycić się największą pulą nagród w historii e-sportu. Suma wygranych w turnieju wyniesie ponad 12 milionów dolarów. 1,6 miliona wyłożyła firma Valve, reszta pochodzi ze sprzedaży wirtualnego Kompendium. Zawody odbędą się w dniach 3 – 8 sierpnia w Seattle.

Pula nagród w turnieju The International przekroczyła 12 milionów dolarów. - Dota 2 – mistrzostwa The International z największą pulą nagród w historii e-sportu - wiadomość - 2015-06-06
Pula nagród w turnieju The International przekroczyła 12 milionów dolarów.

Pula nagród w nadchodzącym międzynarodowym turnieju gry Dota 2, The International, osiągnęła ponad 12 milionów dolarów. Jest to największa suma wygranych w historii sportu elektronicznego. 1,6 miliona wyłożyła firma Valve, producent tytułu, jednak cała reszta kwoty pochodzi z rozpoczętej w maju sprzedaży Kompendium (25% z każdego egzemplarza). Jest to elektroniczna księga zawierająca komplet informacji dotyczący turnieju.

Co ważne, każdy posiadacz Kompendium, wraz z osiągnięciem kolejnych ustalonych przez Valve sum, otrzymuje kolejne bonusy. Na razie gracze mogą m.in. zdobywać nowe, unikalne przedmioty oraz wybierać zawodników, którzy zagrają w meczu gwiazd. Sama księga dodatkowo zdobywa własne poziomy doświadczenia. Można ją awansować poprzez wykonywanie rozmaitych czynności w grze lub za rzeczywistą gotówkę. Rozwój Kompendium wiąże się z otrzymywaniem dodatkowej zawartości w tytule. Ponieważ sprzedaż ciągle trwa, pula nagród jeszcze się zwiększy. Firma Valve planuje uzbierać 15 milionów dolarów. Wraz z osiągnięciem tej kwoty wszyscy posiadacze wirtualnej księgi otrzymają specjalny przedmiot oraz komiks. Wykres prezentujący wyniki sprzedaży kompendium w ostatnim czasie prezentuje się następująco, a jego aktualizowaną wersję można znaleźć pod tym adresem.

Dota 2 – mistrzostwa The International z największą pulą nagród w historii e-sportu - ilustracja #2

Podobny model finansowania zastosowano także podczas ubiegłorocznych mistrzostw. Początkowo zakładano uzbieranie 6 milionów dolarów, jednak ostatecznie zebrana kwota przekroczyła pierwotne założenia, dzięki czemu pula nagród wyniosła 10,9 miliona. Mistrzostwa wygrała wówczas ekipa Newbee, zdobywając największą nagrodę w historii e-sporu, w wysokości ponad pięć milionów dolarów. Turniej przyciągnął przed ekrany komputerów ponad 20 milionów osób. W tym roku pułap 10 milionów dolarów udało się przekroczyć w ciągu 30 dni sprzedaży Kompendium.

Uzbierana przez organizatorów kwota jest porównywalna z tradycyjnymi turniejami sportowymi. Dla przykładu, jedne z najbardziej prestiżowych mistrzostw golfowych, The Masters, osiągnęły w tym roku pulę nagród rzędu 10 milionów dolarów. Trzeba jednak zaznaczyć, że w sportach indywidualnych nawet znacznie mniejsza suma nagród przekłada się na wyższe wygrane dla poszczególnych zawodników, a to z uwagi na konieczność podziału nagrody w grach zespołowych między członków drużyny.

Kompendium można kupić pod tym adresem. Jego cena wynosi 9,99 dolarów (ok. 37 złotych). Za 26,99 dolarów (nieco ponad 100 zł) można kupić księgę na 50 poziomie, co pozwala na zgarnięcie za jednym razem wszystkich nagród zdobywanych przy awansowaniu kompendium.

Mistrzostwa The International odbędą się w dniach 3 – 8 sierpnia w Seattle. Weźmie w nich udział 16 drużyn – Vici Gaming, Evil Geniuses, Team Secret, Invictus Gaming, LGD Gaming, Cloud 9, Team Empire, Virtus Pro, Newbee, Team Malaysia, Complexity Gaming, EHOME, Natus Vincere, MVP.Hot6ix oraz dwa zespoły, które zdobędą „dziką kartę”, tj. wyjdą zwycięsko z pojedynku drużyn, które zajęły drugie miejsca w rozgrywkach regionalnych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dota 2

Dota 2