Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2015, 10:46

autor: Arantasar

Wiedźmin 3: Dziki Gon – patch 1.04/1.05 dostępny na PC i PS4

Studio CD Projekt RED udostępniło na komputery osobiste i konsole PS4 zapowiadany wcześniej patch 1.04/1.05 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Aktualizacja naprawia błąd blokujący zdobywanie punktów doświadczenia, poprawia wydajność i stabilność produkcji, a także usuwa szereg pomniejszych niedociągnięć. Wersja na konsole Xbox One ma ukazać się w przyszłym tygodniu.

Ukazał się patch 1.04/1.05 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. - Wiedźmin 3: Dziki Gon – patch 1.04/1.05 dostępny na PC i PS4 - wiadomość - 2015-06-06
Ukazał się patch 1.04/1.05 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jednym z głównych mankamentów najnowszej gry studia CD Projekt RED, Wiedźmin 3: Dziki Gon, okazały się błędy techniczne. Problemy dotyczyły głównie stabilności tytułu i jego wydajności, pojawiały się jednak również kwestie związane z mechaniką. W ostatnim czasie informowaliśmy o dość poważnej usterce, która uniemożliwiała graczom zdobywanie punktów doświadczenia za wykonywanie części zadań oznaczonych kolorem zielonym lub czerwonym, a więc tych, które powinny być ich głównym źródłem. W wyniku błędu część graczy nie była w stanie ukończyć gry.

Na szczęście polityka prowadzona przez studio CD Projekt RED zakłada stałe monitorowanie sytuacji i szybkie reagowanie na pojawiające się zastrzeżenia. W związku z tym wczoraj ukazał się zapowiedziany wcześniej patch oznaczony numerem 1.05 dla komputerów osobistych i 1.04 dla konsol. Aktualizacja eliminuje problem nienaliczania punktów doświadczenia, wprowadza też szereg innych drobnych poprawek. Warto wśród nich wymienić powiększenie elementów interfejsu i menu, tak by były lepiej widoczne z dalszej odległości – jak podczas korzystania z telewizora. W wersji na komputery osobiste zwiększono też rozmiar napisów.

Oprócz zmian technicznych zdecydowano się też na powiększenie asortymentu broni oferowanego przez kupców oraz zmieniono ceny map. Zwiększono również różnorodność przedmiotów znajdowanych w skrzyniach. Co ciekawe, twórcy wyeliminowali błędy, dzięki którym gracze mogli potencjalnie w nieskończoność zdobywać doświadczenie zabijając odradzające się potwory. Usunięto też możliwość kupowania małży i odsprzedawania z zyskiem znajdowanych w nich pereł. Z kolei w przypadku niedopatrzenia pozwalającego na ciągłe zdobywanie złota poprzez zabijanie krów odradzających się po medytacji Geralta zdecydowano się na umieszczenie w okolicy potwora, który uniemożliwia bezkarne wykorzystywanie błędu. Działanie tego systemu można zobaczyć na poniższym materiale wideo:

Wyeliminowano też szereg błędów związanych z optymalizacją i zawieszaniem się gry. Pełną listę poprawek można znaleźć pod tym adresem.

Aktualizacja dostępna jest dla wydania na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, chociaż w przypadku tych ostatnich mowa tu jedynie o rynku europejskim i amerykańskim. Mieszkańcy pozostałych regionów świata oraz posiadacze konsol firmy Microsoft muszą poczekać do przyszłego tygodnia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon