Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2015, 10:46

autor: Arantasar

Wiedźmin 3: Dziki Gon – patch 1.04/1.05 dostępny na PC i PS4

Studio CD Projekt RED udostępniło na komputery osobiste i konsole PS4 zapowiadany wcześniej patch 1.04/1.05 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Aktualizacja naprawia błąd blokujący zdobywanie punktów doświadczenia, poprawia wydajność i stabilność produkcji, a także usuwa szereg pomniejszych niedociągnięć. Wersja na konsole Xbox One ma ukazać się w przyszłym tygodniu.

Ukazał się patch 1.04/1.05 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. - Wiedźmin 3: Dziki Gon – patch 1.04/1.05 dostępny na PC i PS4 - wiadomość - 2015-06-06
Ukazał się patch 1.04/1.05 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jednym z głównych mankamentów najnowszej gry studia CD Projekt RED, Wiedźmin 3: Dziki Gon, okazały się błędy techniczne. Problemy dotyczyły głównie stabilności tytułu i jego wydajności, pojawiały się jednak również kwestie związane z mechaniką. W ostatnim czasie informowaliśmy o dość poważnej usterce, która uniemożliwiała graczom zdobywanie punktów doświadczenia za wykonywanie części zadań oznaczonych kolorem zielonym lub czerwonym, a więc tych, które powinny być ich głównym źródłem. W wyniku błędu część graczy nie była w stanie ukończyć gry.

Na szczęście polityka prowadzona przez studio CD Projekt RED zakłada stałe monitorowanie sytuacji i szybkie reagowanie na pojawiające się zastrzeżenia. W związku z tym wczoraj ukazał się zapowiedziany wcześniej patch oznaczony numerem 1.05 dla komputerów osobistych i 1.04 dla konsol. Aktualizacja eliminuje problem nienaliczania punktów doświadczenia, wprowadza też szereg innych drobnych poprawek. Warto wśród nich wymienić powiększenie elementów interfejsu i menu, tak by były lepiej widoczne z dalszej odległości – jak podczas korzystania z telewizora. W wersji na komputery osobiste zwiększono też rozmiar napisów.

Oprócz zmian technicznych zdecydowano się też na powiększenie asortymentu broni oferowanego przez kupców oraz zmieniono ceny map. Zwiększono również różnorodność przedmiotów znajdowanych w skrzyniach. Co ciekawe, twórcy wyeliminowali błędy, dzięki którym gracze mogli potencjalnie w nieskończoność zdobywać doświadczenie zabijając odradzające się potwory. Usunięto też możliwość kupowania małży i odsprzedawania z zyskiem znajdowanych w nich pereł. Z kolei w przypadku niedopatrzenia pozwalającego na ciągłe zdobywanie złota poprzez zabijanie krów odradzających się po medytacji Geralta zdecydowano się na umieszczenie w okolicy potwora, który uniemożliwia bezkarne wykorzystywanie błędu. Działanie tego systemu można zobaczyć na poniższym materiale wideo:

Wyeliminowano też szereg błędów związanych z optymalizacją i zawieszaniem się gry. Pełną listę poprawek można znaleźć pod tym adresem.

Aktualizacja dostępna jest dla wydania na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, chociaż w przypadku tych ostatnich mowa tu jedynie o rynku europejskim i amerykańskim. Mieszkańcy pozostałych regionów świata oraz posiadacze konsol firmy Microsoft muszą poczekać do przyszłego tygodnia.