Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 czerwca 2015, 13:30

Firma Bad Juju, właściciel Desury i Indie Royale, ogłasza upadłość

Firma Bad Juju, właściciel platform sprzedających gry niezależne, Desura i Indie's Royale, ogłosiła upadłość. Jeszcze niedawno spółka miała problemy ze względu na zaleganie z płatnościami dla deweloperów.

Jak upadłość Bad Juju wpłynie na graczy, którzy kupili ostatnio gry na Desurze? To się dopiero okaże. - Firma Bad Juju, właściciel Desury i Indie Royale, ogłasza upadłość - wiadomość - 2015-06-06
Jak upadłość Bad Juju wpłynie na graczy, którzy kupili ostatnio gry na Desurze? To się dopiero okaże.

Firma Bad Juju ogłosiła upadłość i wystąpiła o ochronę przed wierzycielami – możemy wyczytać w serwisie Gamasutra. Spółka była znana graczom głównie jako właściciel dwóch platform, sprzedających gry niezależne: Desura oraz Indie Royale. Informacja ta została potwierdzona przez prezesa Bad Juju, Tony'ego Novaka. Niedawno firma znalazła się w ogniu krytyki ze względu na opóźnienia w wypłacaniu należności deweloperom. Wówczas jej przedstawiciele próbowali tłumaczyć się zamieszaniem związanym z pobytem Novaka w szpitalu, wygląda jednak na to, że spółka już wtedy znajdowała się w tarapatach.

Na Desurze swoje pierwsze kroki stawiał m.in. Project Zomboid. - Firma Bad Juju, właściciel Desury i Indie Royale, ogłasza upadłość - wiadomość - 2015-06-06
Na Desurze swoje pierwsze kroki stawiał m.in. Project Zomboid.

Na razie nie wiadomo, czy całą sytuacją zostaną pokrzywdzeni gracze, którzy ostatnimi czasy kupili gry poprzez jedną z tych platform. Pracownicy Indie Stone, studia odpowiedzialnego za Project Zomboid, doradzili fanom poprzez swojego bloga, by aktywowali tytuły zakupione za pośrednictwem Desury „najszybciej, jak to możliwe”. Z kolei Lisa Morrison, odpowiadająca w Bad Juju za relacje z deweloperami stwierdziła: „Na tę chwilę wszystko jest w rękach sądów”. Wyrazy współczucia wobec firmy złożyli już liczni niezależni twórcy gier – dla wielu z nich Desura była pierwszą platformą, na której mogli przedstawić swoje dzieła. Z kolei Dave Traeger z konkurencyjnego Humble Bundle napisał na Twitterze: „Dla wszystkich pokrzywdzonych przez sprawę z Desurą: wyrazy współczucia. Zgłoście się, porozmawiajmy”, sugerując tym samym, że studia indie mogą rozwijać swoje projekty w ramach jego sklepu.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Bad Juju Games
  2. Strona główna Desura
  3. Strona główna Indie Royale