Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 czerwca 2015, 13:30

Firma Bad Juju, właściciel Desury i Indie Royale, ogłasza upadłość

Firma Bad Juju, właściciel platform sprzedających gry niezależne, Desura i Indie's Royale, ogłosiła upadłość. Jeszcze niedawno spółka miała problemy ze względu na zaleganie z płatnościami dla deweloperów.

Jak upadłość Bad Juju wpłynie na graczy, którzy kupili ostatnio gry na Desurze? To się dopiero okaże. - Firma Bad Juju, właściciel Desury i Indie Royale, ogłasza upadłość - wiadomość - 2015-06-06
Jak upadłość Bad Juju wpłynie na graczy, którzy kupili ostatnio gry na Desurze? To się dopiero okaże.

Firma Bad Juju ogłosiła upadłość i wystąpiła o ochronę przed wierzycielami – możemy wyczytać w serwisie Gamasutra. Spółka była znana graczom głównie jako właściciel dwóch platform, sprzedających gry niezależne: Desura oraz Indie Royale. Informacja ta została potwierdzona przez prezesa Bad Juju, Tony'ego Novaka. Niedawno firma znalazła się w ogniu krytyki ze względu na opóźnienia w wypłacaniu należności deweloperom. Wówczas jej przedstawiciele próbowali tłumaczyć się zamieszaniem związanym z pobytem Novaka w szpitalu, wygląda jednak na to, że spółka już wtedy znajdowała się w tarapatach.

Na Desurze swoje pierwsze kroki stawiał m.in. Project Zomboid. - Firma Bad Juju, właściciel Desury i Indie Royale, ogłasza upadłość - wiadomość - 2015-06-06
Na Desurze swoje pierwsze kroki stawiał m.in. Project Zomboid.

Na razie nie wiadomo, czy całą sytuacją zostaną pokrzywdzeni gracze, którzy ostatnimi czasy kupili gry poprzez jedną z tych platform. Pracownicy Indie Stone, studia odpowiedzialnego za Project Zomboid, doradzili fanom poprzez swojego bloga, by aktywowali tytuły zakupione za pośrednictwem Desury „najszybciej, jak to możliwe”. Z kolei Lisa Morrison, odpowiadająca w Bad Juju za relacje z deweloperami stwierdziła: „Na tę chwilę wszystko jest w rękach sądów”. Wyrazy współczucia wobec firmy złożyli już liczni niezależni twórcy gier – dla wielu z nich Desura była pierwszą platformą, na której mogli przedstawić swoje dzieła. Z kolei Dave Traeger z konkurencyjnego Humble Bundle napisał na Twitterze: „Dla wszystkich pokrzywdzonych przez sprawę z Desurą: wyrazy współczucia. Zgłoście się, porozmawiajmy”, sugerując tym samym, że studia indie mogą rozwijać swoje projekty w ramach jego sklepu.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Bad Juju Games
  2. Strona główna Desura
  3. Strona główna Indie Royale
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.