Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2015, 14:24

autor: Entelarmer

Doom zaprezentowany podczas QuakeCon. Nowe informacje o testach alfa i beta

Na imprezie QuakeCon firma Bethesda Softworks zaprezentowała wersję pre-alfa trybu multiplayer gry Doom oraz opublikowała garść screenów z nadchodzącej produkcji. Ponadto na blogu dewelopera pojawiły się informacje na temat testów alfa i beta tej gry.

Nowy Doom ma pogodzić wyjadaczy klasycznych FPS-ów i miłośników współczesnych strzelanek. - Doom - nowe informacje z QuakeCon oraz testach alfa i beta - wiadomość - 2015-07-24
Nowy Doom ma pogodzić wyjadaczy klasycznych FPS-ów i miłośników współczesnych strzelanek.

Uczestnicy imprezy QuakeCon mają się z czego cieszyć. Jako pierwsi na świecie mogą zobaczyć w akcji tryb multiplayer Dooma – czwartej odsłony klasycznej serii shooterów od studia idSoftware. Rzecz jasna, wersja prezentowana w trakcie panelu z twórcami ze studia Bethesda Softworks (z Toddem Howardem na czele) to jedynie mocno ograniczona prealfa, niemniej relacje dziennikarzy (m.in. z serwisów IGN i Polygon), którzy mieli okazję zagrać w nową odsłonę Dooma, nastrajają optymistycznie. Duży entuzjazm wywołał wymyślny arsenał, składający się zarówno z klasycznych zabawek (jak wyrzutnia rakiet czy działo plazmowe), jak i zupełnie nowego sprzętu: jedna broń zadaje tym większe obrażenia, im więcej się ruszamy; inna pozwala widzieć przez ściany, robiąc za całkowicie legalny wallhack. Nawet pozornie nieszkodliwy teleporter może być niebezpieczną zabawką – jeśli teleportujemy się do urządzenia w chwili, gdy przechodzi nad nim przeciwnik, efekty będą… dość widowiskowe. Dodajmy do tego brak regeneracji zdrowia oraz porozrzucane na mapie znajdźki pokroju niewidzialności czy poczwórnych obrażeń, a otrzymamy szybką i chaotyczną rozgrywkę pełną zwrotów akcji (część wzmocnień dostępna jest dopiero po pewnym czasie), czerpiącą garściami z klasycznych shooterów, ale wciąż przystępną dla fanów współczesnych FPS-ów.

Poza QuakeCon’em mamy też nowe informacje na temat testów alfa i beta Dooma. Przypomnijmy – osoby, które zamówiły przedpremierowo Wolfenstein: The New Order, otrzymały kod umożliwiający zapoznanie się z trybem multiplayer nowej „Zagłady”, choć jak dotąd nie znaliśmy żadnych szczegółów. Jak wynika z wpisu na blogu Bethseda Softworks, firma dokona selekcji spośród osób, które zarejestrowały wspomniany kod na stronie gry, a wybrani gracze wezmą udział w testach alfa na PC lub konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Natomiast beta ma być dostępna dla wszystkich nabywców preordera The New Order. Niestety, znów nie doczekaliśmy się konkretnych informacji, kiedy możemy się spodziewać rozpoczęcia poszczególnych testów.

Poniżej możecie zobaczyć screeny ujawnione przez Bethesda Softworks.