Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2015, 12:54

autor: Góral

Victor Vran - hack-and-slash od twórców Tropico debiutuje na rynku

Na komputerach PC zadebiutowała dziś pełna wersja zręcznościowego hack-and-slasha Victor Vran od studia Haemimont Games, znanego przede wszystkim z cyklu Tropico.

Victor Vran nie ma w zwyczaju pukać do drzwi. - Victor Vran - hack-and-slash od twórców Tropico debiutuje na rynku - wiadomość - 2015-07-24
Victor Vran nie ma w zwyczaju pukać do drzwi.

Dziś na komputerach PC zadebiutowała pełna wersja ciekawej gry RPG akcji Victor Vran. Produkcja dystrybuowana jest w Polsce przez firmę CDP.pl, dzięki czemu można ją kupić u lokalnych sprzedawców nie za 17,99 euro (około 74 zł – cena promocyjna ze Steama, obowiązująca do 31 lipca), ale za około 50 zł. Z ofertami poszczególnych sklepów zapoznacie się w ramce obok i pamiętajcie, że tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej (napisy). W Internecie nie znajdziemy jeszcze zbyt wielu recenzji Victora Vrana, ale z opinii użytkowników Steama, czy chociażby z naszego tekstu wynika, że studiu Haemimont Games udało się stworzyć całkiem udaną produkcję z gatunku hack-and-slash.

W Victor Vran przejmujemy kontrolę nad tytułowym bohaterem, który walczy z potworami w krainie Zagoravia. Zabawa przypomina produkcje w stylu Diablo, przy czym rozgrywka jest dużo bardziej zręcznościowa. Podczas przygody rozwijamy swoją postać w dowolny sposób, wykorzystujemy rozmaite bronie, od których uzależnione są nasze ataki, a mechanikę rozgrywki uzupełniają karty z umiejetnościami.

Przed zakupem zapoznajcie się jeszcze z wymaganiami sprzętowymi Victora Vrana.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 2 GHz Dual Core;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 9.0c I 512 MB VRAM, układ pokroju GeForce 8800, AMD Radeon HD 4000, Intel HD 4000 lub lepszy;
  • Pamięć: 4 GB RAM;
  • Twardy dysk: 4 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows Vista SP2, Windows 7, Windows 8.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 2.5 GHz Quad Core;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11, układ pokroju Nvidia GeForce 560, AMD Radeon HD 5800 lub lepszy;
  • Pamięć: 8 GB RAM;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub Windows 8.
Victor Vran - hack-and-slash od twórców Tropico debiutuje na rynku - ilustracja #3

Studio Haemimont Games to bułgarski deweloper założony w 1997 roku. Firma wyprodukowała do tej pory kilkanaście pozycji, z których największy sukces odniosła seria Tropico. Marka nie została jednak zapoczątkowana przez rzeczony zespół, lecz przez ekipę PopTop Software. Haemimont Games zajmuje się nią od trzeciej części.