Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2015, 12:54

autor: Góral

Victor Vran - hack-and-slash od twórców Tropico debiutuje na rynku

Na komputerach PC zadebiutowała dziś pełna wersja zręcznościowego hack-and-slasha Victor Vran od studia Haemimont Games, znanego przede wszystkim z cyklu Tropico.

Victor Vran nie ma w zwyczaju pukać do drzwi. - Victor Vran - hack-and-slash od twórców Tropico debiutuje na rynku - wiadomość - 2015-07-24
Victor Vran nie ma w zwyczaju pukać do drzwi.

Dziś na komputerach PC zadebiutowała pełna wersja ciekawej gry RPG akcji Victor Vran. Produkcja dystrybuowana jest w Polsce przez firmę CDP.pl, dzięki czemu można ją kupić u lokalnych sprzedawców nie za 17,99 euro (około 74 zł – cena promocyjna ze Steama, obowiązująca do 31 lipca), ale za około 50 zł. Z ofertami poszczególnych sklepów zapoznacie się w ramce obok i pamiętajcie, że tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej (napisy). W Internecie nie znajdziemy jeszcze zbyt wielu recenzji Victora Vrana, ale z opinii użytkowników Steama, czy chociażby z naszego tekstu wynika, że studiu Haemimont Games udało się stworzyć całkiem udaną produkcję z gatunku hack-and-slash.

W Victor Vran przejmujemy kontrolę nad tytułowym bohaterem, który walczy z potworami w krainie Zagoravia. Zabawa przypomina produkcje w stylu Diablo, przy czym rozgrywka jest dużo bardziej zręcznościowa. Podczas przygody rozwijamy swoją postać w dowolny sposób, wykorzystujemy rozmaite bronie, od których uzależnione są nasze ataki, a mechanikę rozgrywki uzupełniają karty z umiejetnościami.

Przed zakupem zapoznajcie się jeszcze z wymaganiami sprzętowymi Victora Vrana.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 2 GHz Dual Core;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 9.0c I 512 MB VRAM, układ pokroju GeForce 8800, AMD Radeon HD 4000, Intel HD 4000 lub lepszy;
  • Pamięć: 4 GB RAM;
  • Twardy dysk: 4 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows Vista SP2, Windows 7, Windows 8.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 2.5 GHz Quad Core;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11, układ pokroju Nvidia GeForce 560, AMD Radeon HD 5800 lub lepszy;
  • Pamięć: 8 GB RAM;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub Windows 8.
Victor Vran - hack-and-slash od twórców Tropico debiutuje na rynku - ilustracja #3

Studio Haemimont Games to bułgarski deweloper założony w 1997 roku. Firma wyprodukowała do tej pory kilkanaście pozycji, z których największy sukces odniosła seria Tropico. Marka nie została jednak zapoczątkowana przez rzeczony zespół, lecz przez ekipę PopTop Software. Haemimont Games zajmuje się nią od trzeciej części.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.