Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 kwietnia 2021, 17:15

autor: Miłosz "Miłosz Piotrowski" Piotrowski

Doktor Strange In the Multiverse of Madness - znamy datę zakończenia zdjęć

Pierwszy film o przygodach Doktora Strange’a spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, nic więc dziwnego, że wszyscy wyczekują kontynuacji. Póki co niewiele o niej wiemy, ale niedawno prezes Marvel Studios zdradził datę zakończenia zdjęć do filmu.

W rozmowie opublikowanej na youtube’owym kanale The Undefeated Kevin Feige wyjawił, że zdjęcia do filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness (Doktor Strange 2) są już prawie skończone. Rozmowa dotyczyła głównie Falcona i Zimowego Żołnierza, ale Feige przy okazji poruszył także inne tematy.

Jestem w Londynie na planie Doktora Strange’a 2 na ostatni tydzień [zdjęć – dop. red.] i Lizzie [Elizabeth Olsen – dop. red.] jest tutaj, pracując non stop od zakończenia zdjęć do WandaVision do wkroczenia na plan Doktora Strange’a 2 – powiedział Kevin Feige.

Zdjęcia do drugiej części przygód Doktora Strange’a rozpoczęły się pod koniec 2020 roku w Wielkiej Brytanii. Twórcy zdecydowanie nie mieli ułatwionego zadania z powodu pandemii. Produkcja filmu opóźniła się nie tylko przez COVID-19, ale także ze względu na Elizabeth Olsen, która była zajęta pracą nad WandaVision. Problemem było także odejście reżysera pierwszej odsłony serii, Scotta Derrickosna, który został zastąpiony przez Sama Raimiego (reżyser trylogii Spider-Man).

Do tej pory poznaliśmy tylko część obsady Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Oprócz grającego tytułową rolę Benedicta Cumberbatcha w filmie zobaczymy także Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch czy Rachel McAdams jako Christine Palmer. Swój udział w projekcie potwierdzili tacy aktorzy jak: Chiwetel Ejiofor, Benedict Wong i Xochitl Gomez. Premiera filmu zaplanowana jest na 25 marca 2022 roku.