Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 lipca 2021, 13:25

autor: Adam Królak

Doktor Strange 2 będzie najstraszniejszym filmem Marvela; Elizabeth Olsen potwierdza

Elizabeth Olsen, gwiazda WandaVision, podzieliła się swoimi odczuciami odnośnie do Doktor Strange 2. Według aktorki będzie to najstraszniejszy film uniwersum Marvela.

Elizabeth Olsen powiedziała, że Doctor Strange in the Multiverse of Madness w reżyserii Sama Raimiego będzie najstraszniejszym filmem Marvela. Film zapowiedziano już w 2019 roku, ale ponoć od tamtej pory przeszedł wiele zmian.

Po odejściu Scotta Derricksona to Sam Raimi został mianowany nowym reżyserem sequela przygód doktora Strange’a. Kiedy spodziewano się, że produkcja ruszy pełną parą, pandemia koronawirusa opóźniła realizację i dała więcej czasu Raimiemu, aby zaaklimatyzować się w uniwersum Marvela.

Sam Raimi jest teraz odpowiedzialny za kształt, jaki przybierze jedna z najważniejszych nadchodzących pozycji 4. fazy Marvel Cinematic Universe. Elizabeth Olsen, wcielająca się w rolę Wandy Maximoff, podzieliła się z fanami informacją, że Doktor Strange 2 ma być najstraszniejszym filmem Marvela. Nie powinno to dziwić, gdyż Raimi specjalizuje się w horrorach. Film Martwe zło z 1981 roku stał się swego czasu wielkim przebojem. Szerokim echem odbił się także Człowiek ciemności z Liamem Neesonem. Jest to mroczny film z elementami superbohaterskimi, powstał po tym, jak reżyser nie otrzymał praw do nakręcenia filmu o Batmanie.

Doctor Strange 2 będzie najstraszniejszym filmem Marvela; Elizabeth Olsen potwierdza - ilustracja #1
Elizabeth Olsen w WandaVision.

Elizabeth Olsen niedawno otrzymała nominację do nagrody Emmy za występ w WandaVision. Podczas sesji Q&A dla New York Film Academy poruszono kwestię nowego filmu o doktorze Strange’u. Dziennikarz zapytał aktorkę o nadchodzący sequel, a ta zdradziła, że będzie to najstraszniejszy film z uniwersum:

To niezwykle straszny film. Stary Sam Raimi powrócił. Starają się stworzyć najstraszniejszy film Marvela.

Interesujące jest jednak, jak delikatnym tematem jest „straszność” filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Scott Derrickson powiedział na Comic-Con w San Diego, że film będzie pierwszym strasznym dziełem Marvela. Bardzo szybko wtrącił się Kevin Feige informując, że tytuł nadal będzie posiadał oznaczenie wiekowe PG-13. Prezes Marvel Studios wyjaśniał po evencie, że film będzie straszny, ale nie zakwalifikowałby go jako horror. Nie powstrzymało to jednak wielu osób związanych z produkcją, wliczając w to samą Olsen, od zaznaczania, że w filmie wprowadzono elementy horroru.

Dopiero w 2022 roku okaże się tak naprawdę, czy Doktor Strange 2 będzie filmem z pogranicza horroru, czy są to może tylko przechwałki celem zwrócenia uwagi na dzieło Sama Raimiego.